Klopp po remíze s Tottenhamom penil na rozhodcu: Neskutočné! Aký má so mnou problém?

Andy Robertson inkasuje červenú kartu Andy Robertson inkasuje červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Záver roka zastihol futbalistov Manchestru City vo vynikajúcej forme. V nedeľňajšom zápase 18. kola Premier League triumfoval úradujúci anglický šampión na ihrisku Newcastlu United vysoko 4:0 a pripísal si ôsme víťazstvo za sebou. Do kariet mu v ten istý deň zahrali bodové straty jeho priamych konkurentov v boji o titul - Chelsea Londýn nestrelila gól na pôde Wolverhamptonu Wanderers (0:0) a FC Liverpool vonku rovnako iba remizoval s Tottenhamom Hotspur (2:2).

City sa dostali do trojbodového minitrháku pred "The Reds" a navyše v tomto roku dosiahli už 34. ligové víťazstvo, čím utvorili nový rekord najvyššej súťaže. Doteraz najviac výhier v jednom kalendárom roku (33) mal na konte FC Liverpool, podarilo sa mu to ešte v roku 1982. "Sme na dobrej ceste. Toto mužstvo dokáže reťaziť víťazstvá a to je jeho najlepšia vlastnosť. Samozrejme, vždy sa rátajú až trofeje, ale ak budeme pokračovať v konzistentných výkonoch, nemám obavy," vyjadril sa tréner City Pep Guardiola.

Jeho tím si už v úvodnej 30-minútovke vybudoval dvojgólový náskok, po prestávke však nespustil nohu z plynového pedála. "Veľmi ma teší, že aj za rozhodnutého stavu si hráči nič nezľahčujú. Ženie ich vpred túžba strieľať góly a víťaziť čo najvyšším rozdielom. Ako tréner si nemôžem viac želať," tešil sa Guardiola. V drese domácich odchytal celý duel slovenský brankár Martin Dúbravka. Newcastle je s 10 bodmi predposledný a ťahá trojzápasovú šnúru prehier.

Futbalisti Manchestru City sa Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys

Hráči Chelsea museli nastúpiť aj napriek značnej maródke

Chelsea pricestovala do Wolverhamptonu značne oslabená. V londýnskom klube sa počas týždňa objavil koronavírus, trénerovi Thomasovi Tuchelovi po pozitívnom teste vypadli Romelu Lukaku, Timo Werner a Callum Hudson-Odoi. V tímovom autobuse sa po príchode na Molineux Stadium nenachádzali ani Jorginho, Kai Havertz či Ruben Loftus-Cheek. Predstavitelia Chelsea preto žiadali o odloženie nedeľňajšieho stretnutia, no vedenie Premier League im nevyhovelo.

"Môj názor som povedal, nič viac už nemôžem spraviť. Nepovažujem za bezpečné, že sme museli odohrať zápas. Hovoríme o ochrane hráčov, o zabránení šírenia vírusu, ale realita potom vyzerá takto. Vôbec by som nebol prekvapený, keby ďalšie testy odhalili nové prípady koronavírusu," hneval sa Tuchel. Jeho tím predviedol vlažný výkon, iba raz vystrelil na bránu a pripísal si druhý nerozhodný výsledok za sebou. Manko Chelsea na City narástlo už na šesť bodov.

Hráči Chelsea FC a Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Klopp sa hneval na rozhodcu

Futbalisti FC Liverpool dohrávali na pôde Tottenhamu od 77. minúty bez vylúčeného Andrewa Robertsona. Domáci sa ujali vedenia už v 13. minúte, keď sa presadil kanonier Harry Kane. Hostia vyrovnali v 35. minúte zásluhou Dioga Jotu a v 70. otočili skóre po zásahu Robertsona. Ich vedenie však vydržalo len štyri minúty, brankár Alisson Becker vybehol zo šestnástky, no v sklze netrafil loptu a Heung-Min Son ju pohodlne dopravil do odkrytej siete. Vzápätí oslabil hostí Robertson, ktorý najprv videl žltú, ale po konzultácii s VAR-om mu rozhodca ukázal červenú kartu. Liverpool tak prišiel o osemzápasovú víťaznú sériu vo všetkých súťažiach a šesťzápasovú v lige. Tottenham neprehral ani v piatom stretnutí PL za sebou (3-2-0) a poskočil na 7. miesto tabuľky, pričom pre koronavírus odohral len 15 duelov a jeho súperi o jeden až tri viac.

Antonio Conte a Jürgen Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp mal po stretnutí ťažké srdce na hlavného rozhodcu Paula Tierneyho. "Netuším, aký má so mnou problém. Je pravda, že som zápas prežíval emotívne, ale mal som na to dôvod, pretože podľa mňa nerobil na ihrisku správne rozhodnutia. Kane mal dostať červenú kartu, po zákroku na Jotu mal zas odpískať jedenástku. Neskutočné! Mali by ste sa ho spýtať, aký má so mnou problém," hneval sa Klopp, ktorý od Tierneyho po protestoch dostal žltú kartu. Prvýkrát za štyri roky nastala situácia, že Liverpool nebude na Vianoce na prvom mieste tabuľky.

A post shared by Sky Sports (@skysports)

V sobotu sa v rámci programu PL odohral jediný zápas, hráči londýnskeho Arsenalu v ňom triumfovali na pôde Leedsu United 4:1. Pripísali si tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke im patrí štvrtá priečka. Ďalších päť sobotných duelov muselo vedenie súťaže odložiť pre šírenie koronavírusu v tímoch, rovnako ako nedeľný súboj Evertonu s Leicestrom City.

Viac o téme: Chelsea FC Liverpool Manchester City Newcastle United Tottenha Hotspur