Čo bude s nedohratým šampionátom juniorov? Šéf IIHF dal jasnú odpoveď

Slovenskí hokejisti do 20 rokovSlovenskí hokejisti do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

EDMONTON - Svetový šampionát hokejistov do 20 rokov, ktorý na prelome rokov v Kanade predčasne ukončili po náraste prípadov koronavírusu v tímoch, by sa mohol dodatočne hrať v auguste. Podľa zámorského portálu The Athletic to v utorok potvrdil prezident Medzinárodnej hokejovej federácie Luc Tardif.

Turnaj by mal zostať v kanadskej provincii Alberta, ale presný dátum a dejiská budú podľa Tardifa známe najskôr po skončení ZOH v Pekingu. Šampionát by sa v prípade jeho opakovania mal začať odznova, už odohraté duely sa nebudú počítať do tabuľky.

Juniorské MS v Edmontone a Red Deere v decembri zrušili po tom, ako pozitívne prípady koronavírusu mali za následok kontumácie troch zápasov v priebehu dvoch dní a tímy USA, Česka a Ruska museli nastúpiť do karantény. Viacerí účastníci turnaja sa sťažovali na nedostatočné ochranné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu.

Slováci stihli odohrať na šampionáte dva zápasy,  prehrali s USA (2:3) i so Švédskom (0:3). Tretí súboj v základnej skupine s Ruskom nehrali, keďže pred stretnutím mal pozitívny test útočník súpera Matvej Mičkov a celý ruský tím musel zamieriť do karantény.

Viac o téme: Edmonton IIHF MS 20 Luc Tardif Red Deer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy