VIDEO Bale strelil výstavný gól a skritizoval španielske médiá: Mali by sa za seba hanbiť!

Gareth Bale a jeho gólové oslavyGareth Bale a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/AP/Matt Dunham

BRATISLAVA - Futbaloví reprezentanti susedného Rakúska nezvládli semifinálovú baráž o postup na MS 2022 v Katare proti Walesu, keď prehrali 2:1. Najväčšou hviezdou zápasu bol ofenzívny záložník španielskeho Realu Madrid Gareth Bale, ktorý sa postaral o dva góly.

Bale je v Madride dlhodobo kritizovaný za svoj prístup a výkony, pričom v drese Realu naposledy nastúpil ešte 15. februára. V drese národného tímu však patrí medzi najväčšie opory, čo dokázal aj vo štvrtkovom stretnutí. V 25. minúte prišla jeho chvíľa, keď z priameho kopu nádhernou strelou prekonal rakúskeho brankára Heinza Lindnera, ktorý bol v tomto prípade bez šance. Bale následne v 51. minúte zvýšil na 2:0. Rakúšania sa už zmohli len na zníženie výsledku. Wales postúpil do finále baráže o postup na svetový šampionát.

"Bol to obrovský zápas. Vedeli sme, že musíme podať výborný výkon," uviedol po zápase spokojný Bale, ktorého sa reportér pýtal na otázku, ako vníma označenie nemenovaného španielskeho médiá, ktoré ho označilo za parazita: "Nemusím nič hovoriť, je to strata času. Je to nechutné a mali by sa za seba hanbiť. Nie som z toho rozrušený," dodal 32-ročný rodák z Cardiffu.

A post shared by Sky Sports (@skysports)

Viac o téme: Gareth Bale Rakúsko Wales
  • Zdroj: Športky