V prológu Tour de Romandie triumfoval Brit Hayter, druhý Dennis stratil štyri sekundy

Britský cyklista Ethan HayterBritský cyklista Ethan Hayter Zdroj: SITA/AP/Jean-Christophe Bott/Keystone

LAUSANNE - Britský cyklista Ethan Hayter triumfoval v utorňajšom prológu 75. ročníka Tour de Romandie. Jazdec stajne Ineos Grenadiers zvládol časovku na 5,12 km v Lausanne za 5:52 min. Druhý skončil Austrálčan Rohan Dennis (Jumbo-Visma) s mankom štyri sekundy a tretie miesto obsadil Rakúšan Felix Grossschartner (Bora-Hansgrohe) s desaťsekundovou stratou.

Pre dvadsaťtriročného Haytera to bolo dvanáste víťazstvo v kariére. "V úvode sezóny som mal trochu problémy a dal som si chvíľu pauzu, takže takýto návrat je naozaj skvelý," povedal pre agentúru AFP úradujúci britský šampión v časovke a majster sveta v omniu na dráhe.

Britský cyklista Ethan Hayter Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jean-Christophe Bott/Keystone

Obhajca celkového prvenstva z vlaňajška Geraint Thomas (Ineos) obsadil štvrté miesto, štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome skončil na 119. priečke s mankom 42 sekúnd. V stredu je na programe zvlnená 1. etapa so štartom v La Grande Beroche a cieľom v Romonte dlhá 178 km.

výsledky prológu Tour de Romandie (Lausanne - Lausanne, 5,12 km):
1. Ethan Hayter (V. Brit./Ineos Grenadiers) 5:52 min, 2. Rohan Dennis (Aus./Jumbo-Visma) +4 s, 3. Felix Grossschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) +10, 4. Geraint Thomas (V. Brit./Ineos Grenadiers) rovnaký čas, 5. Maximilian Schachmann (Nem./Bora-Hansgrohe) +13, 6. Matteo Sobrero (Tal./BikeExchange) rovnaký čas

celkové poradie: 1. Hayter 5:52 min, 2. Dennis +4 s, 3. Grossschartner +10, 4. Thomas rovnaký čas, 5. Schachmann +13, 6. Sobrero rovnaký čas

Viac o téme: Rohan Dennis Tour de Romandie Ethan Hayter