Fed Cup: Slovenky proti Francúzsku v Limoges
Dominika Cibulková Zdroj: SITA BRATISLAVA - Dejiskom barážového stretnutia o účasť v I. svetovej skupine Pohára federácie medzi tenistkami Francúzska a Slovenska (25.-26. apríla) bude Limoges. V meste vzdialenom 400 km južne od Paríža sa bude hrať na antuke v hale pre 4240 divákov. Informuje o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu.
Slovenky si začiatkom februára vybojovali miestenku do baráže o elitnú osmičku, keď v 1. kole II. svetovej skupiny zvíťazili na v bratislavskom NTC nad Belgickom 4:1. Francúzky utrpeli v strtenutí 1. kola I. svetovej skupiny proti Taliansku na domácej pôde v Orleans debakel 0:5.
Vo fedcupovej histórii pôjde o druhý vzájomný súboj medzi Slovenskom a Francúzskom. Vo štvrťfinále súťaže v roku 2002 zvíťazili zverenky vtedajšieho kapitána Tomáša Malika v Inchebe 4:1 a svoju spanilú jazdu zakončili na jeseň v španielskom Maspalomase ziskom cennej trofeje.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: TASR


































































































