VIDEO Černákova smola nemá konca: Do kabíny ho museli odprevadiť asistenti trénera

Obranca Tampy Erik ČernákObranca Tampy Erik Černák Zdroj: SITA/AP/John Locher

TAMPA - Hokejistov Colorada delí od zisku Stanleyho pohára jediný triumf. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade dvojnásobného obhajcu Tampy Bay 3:2 po predĺžení a vo finálovej sérii play-off NHL vedú už 3:1 na zápasy.

Slovenský obranca "bleskov" Erik Černák zaznamenal asistenciu pri otváracom góle zápasu, odohral však len sedem minút a 37 sekúnd, pretože po zblokovaní strely v druhej tretine zamieril do šatne a už sa z nej nevrátil. Dovtedy si stihol pripísať plusový bod, tri strely, dva bodyčeky a dva bloky.

Košický rodák v 26. minúte zblokoval ľavou nohou strelu Nathana MacKinnona a musel opustiť ľad. Nohu bezprostredne po tomto momente nedokázal zaťažiť svojou váhou a tak mu do kabíny cez tunel museli podľa reportérky ESPN Emily Kaplanovej pomáhať dvaja asistenti trénera.

Hoci sa v tretej tretine už objavil na striedačke, do hry sa nevrátil. V jednej z reklamných prestávok skúsil nohu zaťažiť na ľade, ale nebol stopercentne pripravený a v predĺžení už nesedel ani na striedačke.

Černák patrí k najvyťaženejším obrancom Tampy, pred štvrtým duelom finále mal priemernú minutáž 19:53. Pred zranením si už v 36. sekunde stretnutia  pripísal ma konto svoju prvú asistenciu a druhý bod v prebiehajúcej vyraďovačke pri zásahu Anthonyho Cirelliho.

Viac o téme: NHL Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Nathan MacKinnon Erik Černák