VIDEO Lewandowski sa vrátil do Mníchova: Bayern vynuloval Barcelonu!

Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia z góluFutbalisti Bayernu Mníchov sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Andreas Schaad

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov triumfovali v utorňajšom šlágri C-skupiny Ligy majstrov nad FC Barcelona 2:0.

V drese hostí sa strelecky nepresadil poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý prestúpil v lete do Barcelony práve z Mníchova. V rozpätí 51. a 54. minúty skórovali Lucas Hernandez a Leroy Sané.

Prvú vyloženú príležitosť si v Mníchove vypracovali Katalánci, Pedri sa zbavil obrancov a jeho strelu zvnútra šestnástky reflexívne vykopol nohou brankár Manuel Neuer.

Lewandowského návrat vzbudzoval pozornosť a poľský kanonier ho mohol okoreniť gólom, najprv však po prihrávke z ľavej strany zblízka prekopol bránku a onedlho po ďalšom centri z ľavého krídla zneškodnil jeho hlavičku Neuer.

Robert Lewandowski, Joshua Kimmich Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Andreas Schaad

Raphinha vystrelil spoza pokutového územia tesne vedľa, na opačnom konci nechýbalo veľa strele Marcela Sabitzera z hranice veľkého vápna. Pred polčasovou prestávkou zblokoval Lewandowskému črtajúcu sa šancu Noussair Mazraoui a Katalánci sa márne dožadovali jedenástky po súboji Alphonsa Daviesa s Ousmanem Dembélém, rozhodca konzultoval situáciu aj so systémom VAR.

Dva góly v krátkom časovom slede

Hneď po pauze pohrozil Raphinha ďalším zakončením, ktoré o kúsok minulo priestor troch žrdí. Hostia pykali za nevyžité možnosti, brankár Marc-André ter Stegen v 50. minúte ešte vyrazil tvrdú strelu Leona Goretzku, ale onedlho už kapituloval, a to hneď dvakrát v krátkom časovom slede. Joshua Kimmich rozohral roh, lopta prepadla cez dvoch hráčov Barcelony vo výskoku a na bližšej žrdi sa hlavičkou presadil Hernandez.

O tri minúty neskôr Jamal Musiala našiel nabiehajúceho Saneho, ten sa prešmykol pomedzi dvoch obrancov a popri Ter Stegenovi zasunul loptu do siete. Po vyše hodine hry mohli Barcelončania znížiť, Pedri si v šestnástke vymenil loptu a ocitol sa sám pred Neuerom, no trafil iba žrď. Bayern tak nazbieral šesť bodov, Barcelone zostali tri.