Magický súboj Crosby - Ovečkin vyhral Kanaďan
Zdroj: SITA WASHINGTON - Napínavú a ostro sledovanú sériu play-off NHL medzi hokejistami Washingtonu a Pittsburghu rozhodli vo svoj prospech napokon Penguins a postúpili do finále Východnej konferencie.
V rozhodujúcom siedmom stretnutí nedali domácim hráčom žiadnu šancu a zvíťazili aj zásluhou dvoch asistencií slovenského útočníka Miroslava Šatana 6:2, celú sériu tak vyhrali 4:3 na zápasy. Mužstvo kapitána Sidneyho Crosbyho, ktorý vsietil v bojoch o Stanleyho pohár ďalšie dva góly, viedlo v 23. min už 4:0 a vyhnalo z bránky gólmana Simeona Varlamova. Skóre otvoril v 13. min v presilovej hre Crosby po prihrávke uzdraveného Sergeja Gončara a hneď o osem sekúnd zvyšoval Craig Adams. Hostia zasadili Washingtonu ďalšie dva údery na začiatku druhej tretiny. Už po 28 sekundách skóroval veterán Bill Guerin a v 23. min po prihrávkach Jevgenija Malkina a Šatana obranca Kris Letang. To už bolo priveľa na Varlamova, ktorého striedal Jose Theodore. Ten ale inkasoval po necelých 10 minútach, keď Šatanov pas využil Jordan Staal.
Až za stavu 0:5 sa k slovu dostali domáci a v závere druhej časti hry znížil kanonier Alexander Ovečkin, ktorý za ešte bezgólového stavu nepremenil svoj nájazd na Marca-Andreho Fleuryho. "Bol to jeden z kľúčových momentov. Upokojilo nás to,“ povedal Crosby, ktorého zastihlo play-off vo vynikajúcej forme a skóroval už 12-krát. "Zdalo sa, že sme do hry nevložili dostatok emócií, ale ak by Alex premenil svoj nájazd, mohlo sa to skončiť inak,“ smútil tréner Capitals Bruce Boudreau. "Veľmi ma to bolí, ale nechcem rozprávať o mne, prehrali sme ako tím,“ povedal po zápase Ovečkin, ktorý zvádzal nielen počas play-off ostré súboje s Crosbym. Dve najväčšie hviezdy NHL si počas podávania rúk po zápase povedali zopár slov. "Zaželal som mu veľa šťastia a nech vyhrá Stanley Cup,“ povedal ruský útočník. Z bojov o trofej tak vypadol obranca Milan Jurčina. Pittsburgh nastúpi vo finále konferencie proti Bostonu alebo Caroline. Aj v tejto sérii rozhodne o postupujúcom až siedmy zápas.
Východná konferencia - semifinále - 7. zápas:
Washington - Pittsburgh 2:6 (0:2, 1:3, 1:1) - konečný stav série: 3:4
Góly: 39. Ovečkin, 47. Laich (Fleischmann) - 13. Crosby (Gončar, Malkin), 13. Adams (Fedotenko, Orpik), 21. Guerin (Crosby), 23. Letang (Malkin, ŠATAN), 32. J. Staal (ŠATAN), 43. Crosby. Vylúčení: 4:0 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:30. Brankári: Varlamov (23. Theodore) - Fleury. Diváci: 18 277.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































