Stačilo! Kluby Premier League si povedali dosť a spravili dohodu

Logo Premier LeagueLogo Premier League Zdroj: premierleague.com

LONDÝN - Zástupcovia klubov futbalovej Premier League sa v stredu dohodli na prísnejších trestoch pre fanúšikov, ktorí sa počas zápasov dopustia výtržností.

Za vbehnutie na ihrisko či používanie pyrotechniky a dymovníc dostanú automaticky zákaz vstupu na duely svojho tímu s platnosťou minimálne jeden rok.

Zavedenie prísnejších trestov schválili kompetentní na stretnutí akcionárov s okamžitou platnosťou. Zahŕňajú domácich i hosťujúcich priaznivcov a môžu sa vzťahovať aj na rodičov či doprovod maloletých fanúšikov, ktorí by výtržnosti spáchali.

K tomuto kroku prichádza po viacerých incidentoch v Premier League i nižších anglických súťažiach počas predchádzajúcej sezóny. Do jedného sa dostal napríklad tréner Patrick Vieira – kormidelníka Crystal Palace provokoval pri odchode do šatne jeden z fanúšikov domáceho Evertonu a kouč ho v reakcii kopol.

Priaznivec Nottinghamu zasa dostal 24-týždňový trest odňatia slobody za útok na Billyho Sharpa zo Sheffieldu United po semifinále play off o postup do Premier League. Konflikty fanúšikov s hráčmi zaznamenali aj počas barážových duelov štvrtej ligy Northampton - Mansfield a Port Vale - Swindon. Informácie priniesla AP.

Viac o téme: Premier League Fanúšikovia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy