Dokič môže ísť do väzenia až na 8 rokov
Zdroj: SITA BELEHRAD - Otca austrálskej tenistky s chorvátskym pôvodom a srbskou reprezentačnou minulosťou Jeleny Dokičovej Damira vo vlasti formálne obvinili z vyhrážania voči austrálskej veľvyslankyni.
Dokičova právnička Bosiljka Djukičová v piatok potvrdila, že jej mandant sa bude zodpovedať za "ohrozovanie bezpečnosti" veľvyslankyne a nelegálnu držbu zbraní. Maximálna sadzba za tieto činy je 8 rokov väzenia. Srbská polícia Dokiča zadržala začiatkom mája v jeho bydlisku na severe krajiny a prehľadala jeho dom po tom, ako sa vyhrážal, že raketometom vyhodí do vzduchu auto veľvyslankyne Clair Birginovej, ak nezastaví vydávanie negatívnych článkov o jeho osobe v austrálskych médiách. Strážcovia zákona našli sedem loveckých pušiek, pištoľ a ručné granáty.
Dôvodom na ďalší zo série výstrelkov povestného kontroverzného bývalého pästiara a šoféra kamiónov malo byť interview jeho dcéry pre austrálsky magazín Sport&Style. Niekdajšia štvorka svetového rebríčka WTA Tour Dokičová v ňom okrem iného prezradila, že v mladosti čelila fyzickým útokom zo strany otca.
Djukičová chce presvedčiť súd, že o vznesení obvinení by mala rozhodnúť Birginová, nie príslušné srbské orgány. Veľvyslankyňa zatiaľ kauzu nekomentovala. Dokič sa k svojim výrokom priznal, údajne boli prejavom hnevu. Potvrdil tiež, že svoju dcéru v detstve fyzicky trestal.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































