Livovi sa vyhrážali v play-off!
Zdroj: SITA ŠTOKHOLM - Švédskemu reprezentačnému brankárovi Stefanovi Livovi (28) sa počas play-off elitserien niekto vyhrážal. Vo štvrťfinálovej sérii proti Timre mal gólman HV 71 k dispozícii aj policajnú ochranu.
Mužstvo z Jönköpingu prehrávalo po štyroch dueloch s Timrou 1:3, po šiestom zápase, v ktorom vyrovnalo na 3:3, prišiel na klubový sekretariát anonymný list s vyhrážkami.
"V liste sa písalo, že sa to pre mňa a niektorých ďalších zle skončí, ak náš tím vyhrá v siedmom zápase,“ povedal Liv v rozhovore pre Aftonbladet.
"Zavolali si ma na sekretariát a povedali mi o liste. Predpokladám však, že to boli len hrozby zúfalca, ktorý bol neskutočne sklamaný z toho, že sa jeho obľúbenému tímu nedarilo. Asi by ich nesplnil.," uviedol.
Liv napokon na siedmy zápas štvrťfinále nastúpil a jeho tím vyhral 4:2. Rodák z poľského Gdaňska, kde sa narodil ako Patryk Sliž, kryl 21 striel hráčov Timry. HV 71 sa napokon zastavil až vo finále, kde neuspel s Färjestadom.
Predstavitelia HV 71 sa s políciou dohodli, že o prípade z bezpečnostných dôvodov budú informovať až po sezóne. "Často je najlepšie neznepokojovať sa podobnými hrozbami. Na druhej strane je každá vyhrážka potenciálnym nebezpečenstvom. Stefanovi sa nič nestalo, bol to planý poplach,“ povedal zástupca švédskej polície Christer Pettersson.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































