Brazília sklamala divákov, Kaka sľubuje nápravu
Zdroj: SITA BLOEMFONTEIN – Vo svojom úvodnom vystúpení na Pohári konfederácií nepredviedla brazílska futbalová reprezentácia proti Egyptu najlepší výkon, napriek tomu sa tešila z víťazstva 4:3.
Stredopoliar Kaka si je vedomý, že tesná výhra, o ktorej rozhodol premeneným pokutovým kopom v nadstavenom čase, brazílskym fanúšikom veľkú radosť neurobila. "Nepredviedli sme dobrý výkon, no napokon sme dosiahli výsledok, v ktorý sme dúfali. Víťazstvo je veľmi dôležité, ale samozrejme, musíme veľa vecí zlepšiť," nechala sa počuť čerstvá posila Realu Madrid.
Brazília v zápase viedla už 3:1, no potom sa začali viac presadzovať Afričania, ktorí vďaka gólom Mohammeda Shawkyho a Mohammeda Zidana vyrovnali. O výsledku súboja tak napokon rozhodla jedenástka, nariadená rozhodcom Howardom Webbom za ruku Ahmeda Al-Muhammadiho. Podľa Kaká však nemožno brazílsku reprezentáciu posudzovať na základe jedného zápasu.
Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar je presvedčený, že v ďalších stretnutiach predvedie so svojimi spoluhráčmi divákom pravú futbalovú sambu. "V prvom polčase sme hrali dobre, potom sme však začali pociťovať veľkú únavu. Vyčerpanie predstavovalo kľúčový faktor," uzavrel Kaka. Brazíliu ešte v základnej skupine čakajú stretnutia proti Taliansku a USA.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































