FOTO Koniec kariéry? Ale kdeže! Mark Cavendish bude pretekať za tento tím

Mark Cavendish bude tento rok pretekať za tím AstanaMark Cavendish bude tento rok pretekať za tím Astana Zdroj: Twitter/Astana Qazaqstan Team

ALICANTE - Bývalý majster sveta v cestnej cyklistike Mark Cavendish bude tento rok pretekať za tím Astana. Worldtourová stajňa dnes potvrdila angažmán tridsaťsedemročného britského spurtéra, o ktorom sa v minulých týždňoch špekulovalo.

Cavendish bol bez zamestnávateľa po tom, čo mu na konci sezóny vypršala zmluva v Quick-Stepe a nevyšlo mu plánované pôsobenie vo francúzskom kontinentálnom tíme B&B Hotels, ktorý sa kvôli finančným problémom rozpadol.

"Mám za sebou už dlhú kariéru, ale stále ma cyklistika baví a som stále hladný po víťazstvách. Vždy je cieľom stáť na najvyššom stupni," uviedol Cavendish na webe Astany, ku ktorej sa už minulý týždeň pripojil na tréningovom kempe v Alicante.

"Mark nepotrebuje žiadne predstavovanie. Je najlepší šprintér všetkých čias a som rád, že ho môžem privítať v tíme Astana Qazaqstan," uviedol generálny manažér stajne Alexandr Vinokurov.

Vďaka pokračovaniu kariéry bude môcť majster sveta z roku 2011 okrem iného útočiť na 35. etapové víťazstvo na Tour de France, ktorým by prekonal rekord, o ktorý sa delí s belgickou legendou Eddym Merckxom. Vlani na "Starú dámu" nominovaný nebol.

Viac o téme: Astana Mark Cavendish
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Astana Qazaqstan Team
  • Zdroj: ČTK, TASR

Videá