Kučová po grandslamovom krste: Škoda returnov!
Zdroj: SITA LONDÝN - Kristína Kučová napriek prehre c. kole Wimbledonu s Amelie Mauresmovou dosiahla na tráve All England Clubu svoj najväčší úspech v ženskom singli na podujatiach veľkej štvorky.Z Anglicka odnáša šek na 29 179 dolárov, do rebríčka WTA jej pribudne 100 bodov.
Kristína Kučová v dlhých výmenách od základnej čiary držala s favoritkou krok, predviedla niekoľko skvelých returnov, no urobila viac nevynútených chýb ako jej skúsená súperka, čo sa podpísalo pod konečný výsledok.
Kučová priznala, že zápas proti Mauresmovej bol pre ňu veľkou školou. "Bol to ťažký duel hlavne po psychickej stránke. Bolo tam veľa očakávaní. Aj moji najbližší boli zvedaví, ako to celé zvládnem, po víťazstve v 1. kole nad Nakamurovou pricestovala za mňou aj mama. Mauresmová si teraz možno nie ja až taká istá svojim tenisom, ale na začiatku oboch setov si verila a zahrala niekoľko veľmi dobrých loptičiek, čo poznačilo ďalší vývoj zápasu. Dokázala, že je to stále tophráčka. V prvom geme som mala brejkbal, no trochu som sa toho zľakla. Amélie zahrala čiaru a odvrátila ho. Škoda, mohla som viesť 1:0 a keby som potvrdíla brejk, zápas by sa možno vyvíjal ináč. Zle som returnovala, chytila som sa až v závere, no to bolo už príliš neskoro," povedala Kristína, ktorá vyslovila s celkovým účinkovaním vo Wimbledone veľkú spokojnosť. "Toľko šťastia, ako som mala na Wimbledone, som nemala za celý rok. Som veľmi rada, že napriek prehre vo finále kvalifikácie som sa dostala do hlavnej súťaže. Mám za sebou grandslamový krst. Získala som cenné skúsenosti a verím, že ich zužitkujem už na najbližších turnajoch," dodala.
Ženy - dvojhra - 2. kolo:
Amélie Mauresmová (17-Fr.) - Kristína KUČOVÁ (SR) 6:3, 6:3
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: TASR


































































































