Zbytočné komplikácie, ale cenné víťazstvo: Mladí Slováci v prestrelke zdolali Nemcov

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

DEGGENDORF - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov vyhrala prvý z trojice prípravných duelov nad domácim Nemeckom 5:4 po nájazdoch.

V Deggendorfe viedla v 44. minúte už 4:1, no umožnila súperovi vyrovnať. Stretnutie napokon rozhodol v predĺžení Pavol Prokopovič. Informoval portál hockeyslovakia.sk.

Prípravný zápas hráčov do 17 rokov:

Nemecko – Slovensko 4:5 pp (0:1, 1:2, 3:1 ­– 0:0)
Góly: 22. Oswald (Pul), 47. Schams (Ficenec, Seidl), 56. Pul (Sager, Merkl), 58. Herzog (Schams) ­– 15. Maruna (Ličko), 37. Semančík (Kupec, Radivojevič), 39. LIščinský (Maruna), 44. Liščinský (Maruna, Kupec), 63. Prokopovič (Ličko). Rozhodovali: Altmann – Hettinger, Weber, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 31:35, 155 divákov.

zostava SR 17: Lenďák – Kupec, Radivojevič, Ličko, Šlank, Harvánek, Beluško, Fabuš, Gracák – Liščinský, Semančík, Maruna – Zálešák, Šatan, Faith – Liška, Prokopovič, Komendát – Sejna, Plančár, Vlčko

Viac o téme: Slovensko 17 Nemecko 17