Fínsky blesk končí, odohrá poslednú sezónu
Zdroj: SITA HELSINKI - Fínsky hokejový útočník Teemu Selänne (39) dnes vyhlásil, že nasledujúca sezóna bude jeho posledná. Desaťnásobný účastník zápasu hviezd oslavuje narodeniny a fínskym médiám povedal, že muž v jeho veku už nepatrí do ligy ako je NHL.
"Je to fórum pre mladých chalanov," vyhlásil "fínsky blesk". "No správne stravovanie, odpočinok a starostlivosť o svalstvo, dokáže predĺžiť kariéru. Navyše ma nikdy netrápili vážne zranenia a cítim sa mladý duchom," dodal.
Krídelník Anaheimu Ducks už dávnejšie uvažoval o konci kariéry, no nakoniec sa rozhodol pokračovať ešte jednu sezónu. "Nasledujúca sezóna bude moja posledná. Toto rozhodnutie už dodržím,“ vyhlásil.
Selänne vstúpil do NHL v roku 1992 ako dvadsaťdvaročný. Začínal v klube Winnipeg Jets a v premiérovej sezóne nastrieľal 76 gólov. Neskôr pôsobil aj v Colorade, San Jose a Anaheime a celkove odohral 1237 zápasov s bilanciou 614 gólov a 670 asistencií.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































