VIDEO Tatar prispel k výhre Devils, Fehérváry si zahral pod holým nebom

Jesper Bratt a Jack Hughes oslavujú gól Jesper Bratt a Jack Hughes oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Matt Freed

PITTSBURGH - Hokejisti New Jersey Devils triumfovali v zámorskej NHL na ľade Pittsburghu 5:2. V drese hostí sa bodovo presadil aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý zaznamenal asistenciu pri prvom góle svojho tímu.

Prvou hviezdou zápasu bol Švajčiar Nico Hischier. Strelil dva góly, vrátane svojho 100. v profilige a pridal dve asistencie. Dvadsaťštyriročný útočník odohral 354 zápasov, štyri body v jednom stretnutí nazbieral po prvý raz.

"Snažím sa len pomáhať tímu. Niekedy to ide lepšie, niekedy nie. Ale dosiahnuť sto gólov v tejto súťaži je niečo skvelé. Určite na tento večer nikdy nezabudnem," citovala kapitána Devils oficiálna webová stránka súťaže.

Tatar odohral takmer 17 minút, okrem asistencie si pripísal aj dva plusové body. Brankára súpera ohrozil tromi strelami.

Slovenský krídelník si pripísal druhú asistenciu pri vyrovnávajúcom góle Devils na 1:1, keď v útočnom pásme obral o puk Chada Ruhwedela a akciu dokončil Dawson Mercer. Pre Tatara to bola 19. asistencia a 31. bod v sezóne.

Po štvorzápasovej pauze spôsobenej zranením hornej časti tela sa do zostavy “diablov” vrátil Jack Hughes a zaznamenal dve asistencie. Oba góly Pittsburghu strelil Jevgenij Malkin.

Halák prišiel o víťaznú sériu

NY Rangers s Halákom v bránke prišli o sedemzápasovú víťaznú sériu, keď v Calgary prehrali 2:3 po predĺžení. Slovenský brankár inkasoval dva góly v prvej minúte, keď ho v priebehu ôsmich sekúnd prekonali  Andrew Mangiapane (38. sekunda) a Nazem Kadri (46. sekunda).

Jaroslav Halák v drese Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

Rangers vyrovnali zásluhou Vladimira Tarasenka a Alexisa Lafreniera, ale v predĺžení rozhodol Mikael Backlund. Halák zaznamenal 29 zásahov, “jazdci” bodoval v desiatich dueloch za sebou. Po troch zápasoch sa do zostavy Flames vrátil Adam Ružička, na ľade bol 11:27 minúty a zaznamenal dve strely.

Zápas pod holým nebom pre Carolinu

Duel Caroliny Hurricanes s Washingtonom Capitals sa hral pod holým nebom v rámci série Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series. Táto konfrontácia dopadla lepšie pre domácich, ktorí na štadióne Carter-Finley triumfovali pred 56.961 divákmi 4:1. Martin Nečas zaznamenal gól a dve asistencie a jeho spoluhráči Jesperi Kotkaniemi a Teuvo Teravainen zaznamenali gól a asistenciu.

Hokejisti Caroline Hurricanes oslavujú Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

Domácim po každom góle zahrala dychová kapela North Carolina State University oslavný song. Hurricanes zvíťazili v treťom zápase v rade. V drese hostí odohral slovenský obranca Martin Fehérváry 18:24 minút, pripísal si jednu strelu na bránku a rozdal štyri bodyčeky.

V noci na nedeľu pútalo v NHL aj kanadské derby medzi Torontom a Montrealom. Za domácich si odbil premiéru Ryan O'Reilly, ktorý prišiel do tímu počas soboty zo St. Louis a pripísal si asistenciu.

"Je to niečo ako ísť do studenej vody. Je lepšie do nej skočiť po hlave, ako ísť po špičkách. Bolo to trochu extrémne. Ale prišiel som sem hrať hokej. Zatiaľ je to skvelé," uviedla nová posila Toronta pre nhl.com

Zaujímavý priebeh mal duel medzi Los Angeles a Arizonou. Domáci viedli po 1. tretine 5:1, ale potom sa v riadnom hracom čase presadili už len hostia a vyrovnali na 5:5. Domáci však napokon triumfovali po nájazdoch.

V zostave Tampy stále absentuje zranený obranca Erik Černák, jeho tím prehral na klzisku Vegas 4:5.

NHL-výsledky:

Nashville Predators - Florida Panthers 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)
Góly: 3. Novak, 13. Duchene (McDonagh, Granlund), 16. Johansen (Josi), 28. Sissons (Josi, McDonagh), 37. Josi (McDonagh, Johansen), 49. Novak (Tomasino), 55. Trenin - 8. Cousins, 13. Tkachuk (Montour), 50. Reinhart (Barkov, Montour). Brankári: Lankinen - Bobrovskij (28. Knight), strely na bránku: 26:33.

St. Louis Blues - Colorado Avalanche 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 36. Blais (Kyrou, Brown) - 17. Rantanen (MacKinnon, Compher), 28. Byram (Rantanen, Girard), 43. Ničuškin (Lehkonen, MacKinnon), 50. Byram (Girard, Compher). Brankári: Binnington - Annunen, strely na bránku: 20:33.

Boston Bruins - New York Islanders 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Góly: 3. DeBrusk (Marchand, Pastrňák), 10. Foligno (Forbort, Greer), 18. Frederic (McAvoy, Foligno), 29. Bergeron (DeBrusk, McAvoy), 32. Frederic, 39. Zacha (Coyle) - 27. Palmieri (Lee, Dobson), 54. Martin (Pulock, Andreoff). Brankári: Ullmark - Varlamov, strely na bránku: 27:28.

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 4. Malkin (Rakell, Letang), 55. Malkin (Petry) - 5. Mercer (Hischier, TATAR), 24. Hamilton (Hischier, Hughes), 29. Hischier (Šarangovič), 49. Bratt (Hughes, Šarangovič), 58. Hischier (Mercer). Brankári: Tokarski - Vaněček, strely na bránku: 31:43.

Dallas Stars - Columbus Blue Jackets 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 27. Dellandrea - 18. Foudy (Bemström, Roslovic), 46. Boqvist (Kuraly, Olivier), 56. Olivier (Robinson, Kuraly), 59. Robinson (Olivier). Brankári: Wedgewood - Korpisalo, strely na bránku: 29:36.

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Góly: 26. Bunting (Matthews, Sandin), 34. Engvall, 39. Bunting (Järnkrok, O'Reilly), 44. Nylander (Matthews, Giordano), 55. Kämpf (Engvall, Sandin) - 21. Anderson (Matheson, Harris). Brankári: Woll - Allen, strely na bránku: 41:30.

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Góly: 3. Kotkaniemi (Teräväinen, Nečas), 26. Šťastný (Chatfield, Martinook), 29. Nečas (Burns, Kotkaniemi), 32. Teräväinen (Nečas, Andersen) - 51. Wilson (Milano). Brankári: Andersen - Kuemper, strely na bránku: 35:25.

Calgary Flames - New York Rangers 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 1. Mangiapane (Backlund), 1. Kadri (Huberdeau, Pelletier), 62. Backlund (Huberdeau, Andersson) - 37. Tarasenko (Trocheck, Panarin), 53. Lafreniere (Trocheck, Chytil). Brankári: Markström - HALÁK, strely na bránku: 32:20.

Vancouver Canucks - Philadelphia Flyers 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Góly: 15. Beauvillier (Schenn, Pettersson), 22. Kuzmenko (Schenn, Pettersson), 34. Beauvillier (Pettersson, Hughes), 51. Di Giuseppe (Boeser), 59. Pettersson (Miller, Schenn), 60. Pettersson (Miller, Bear) - 16. Laughton (Braun, Brown), 38. Frost (Konecny, Ristolainen). Brankári: Silovs - Hart, strely na bránku: 23:37.

Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 6:5 pp a sn (5:1, 0:1, 0:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 8. Fiala, 10. Kopitar (Byfield, Roy), 12. Lizotte (Iafallo, Fiala), 15. Roy (Kopitar, Durzi), 16. Fiala (Lizotte), rozh. náj. Vilardi - 10. Brown (Söderström, Boyd), 36. Keller (Maccelli, Välimäki), 41. Keller (Hayton), 48. Boyd (Maccelli, Moser), 48. Fischer (Brown, O'Brien). Brankári: Quick - Vejmelka (16. Ingram), strely na bránku: 37:32.

San Jose Sharks - Buffalo Sabres 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 17. Svečnikov (MacDonald, Lorentz), 32. Barabanov (Couture, Karlsson) - 4. Cozens, 27. Power (Tuch, Skinner), 50. Skinner (Thompson), 59. Tuch (Dahlin). Brankári: Kahkonen - Luukkonen, strely na bránku: 35:31.

Seattle Kraken - Detroit Red Wings 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 17. Eberle (Soucy), 23. Eberle (Beniers, McCann), 40. Oleksiak (Beniers, Eberle), 45. Tolvanen (Sprong, Borgen) - 20. Suter (Walman, Zadina), 58. Larkin (Bertuzzi). Brankári: Grubauer - Husso, strely na bránku: 26:23.

Vegas Golden Knights - Tampa Bay Lightning 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)
Góly: 7. Howden (Kolesar, Pietrangelo), 9. Marchessault (Cotter, Theodore), 15. Theodore (Smith, Karlsson), 18. Marchessault (Theodore, Smith), 59. Roy - 7. Namestnikov (Perry, Sergačov), 7. Stamkos (Hedman, Kučerov), 25. Perry (Hedman), 60. Bellemare (Sergačov, Namestnikov). Brankári: Hill - Vasilevskij, strely na bránku: 26:24.

Viac o téme: Washington Capitals NHL Tomáš Tatar Pittsburgh Penguins New Jersey Devils Carolina Hurricanes Martin Fehérváry Nico Hischier