Minuloročný scenár sa opakovať nebude: Veľké ústupky Rusom a Bielorusom

Centrálny dvorec vo Wimbledone Centrálny dvorec vo Wimbledone Zdroj: SITA/AP/John Walton

LONDÝN - Ruskí a bieloruskí tenisti tento rok na rozdiel od minulého roka budú môcť štartovať vo Wimbledone a na prípravných turnajoch v Británii pred slávnym londýnskym grandslamom.

Tvrdí to denník Daily Telegraph, podľa ktorého šéfovia britského tenisu a organizátori Wimbledonu už nebudú zakazovať reprezentantom oboch krajín účasť kvôli ruskému vojenskému vpádu na Ukrajinu.

Zástupcovia All England Clubu a britskej tenisovej asociácie vlani nepustili tenistov z Ruska a Bieloruska na svoje turnaje pod tlakom britskej vlády.

Profesionálne organizácie ATP a WTA, ktoré účasť tenistov z týchto štátov na svojich turnajoch neobmedzujú, na protest rozhodli, že sa vo Wimbledone nebudú udeľovať body do svetového rebríčka. Zároveň LTA dostala pokutu milión dolárov od ATP a 750 000 dolárov od WTA.

"Všetko nasvedčuje tomu, že AELTC zmierni zákaz pre Rusov a Bielorusov," uviedol Daily Telegraph. Tenisti z týchto krajín však podľa denníka budú musieť podpísať vyhlásenie, že v priebehu turnaja nebudú "propagovať ani oslavovať" vojnu rozpútanú ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Wimbledon
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy