Dôležité body v boji o postup: Chvátal rozhodol o najtesnejšom víťazstve Olomouca

Juraj Chvátal v drese Sigmy OlomoucJuraj Chvátal v drese Sigmy Olomouc Zdroj: Profimedia.sk

PRAHA – Futbalisti Sigmy Olomouc vyhrali v zápase 27. kola najvyššej českej súťaže na pôde Zlína 1:0. Jediný gól vsietil Slovák Juraj Chvátal, keď prekonal krajana Mateja Rakovana v 18. minúte.

Svojmu tímu tak zaistil dôležité body v boji o postup do skupiny o titul. Hostia tak zvýšili tri kolá pred koncom základnej časti náskok na siedmy Jablonec. Ten po sobotňajšej remíze 1:1 s Libercom stráca na Sigmu šesť bodov.

Piate je Slovácko, ktoré vyhralo 3:1 v Tepliciach a znížilo tak reálnu šancu domácich na účasť v skupine o 7.-10. miesto. Tí prišli v 49. minúte za stavu 0:1 o Tomáša Vondráška.

sumáre - 27. kolo:
FK Jablonec - FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Góly: 81. Chramosta – 60. Doumbia
/J. Považanec odohral celý zápas, J. Surovčík bol na lavičke náhradníkov – Tupta hral od 71. minúty/

FK Teplice – 1. FC Slovácko 1:3 (0:1)
Góly: 63. Hybš (z 11 m) – 26. Petržela, 49. Kalabiška, 84. Vecheta. ČK: 47. Vondrášek (Teplice)

FC Trinity Zlín - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)
Gól: 18. CHVÁTAL
/M. Rakovan chytal celý zápas, M. Hlinka hral celý zápas, F. Balaj hral do 63. minúty – J. Chvátal odohral celý zápas a dal gól, M. Macík chytal celý zápas, D. Ventúra odohral celý zápas, L. Greššák hral od 83. minúty/

Viac o téme: Sigma Olomouc Juraj Chvátal