Titul v Premier League získa Chelsea, tvrdí Beckham

Zdroj: SITA

LONDÝN - Majstrom Premier League sa stane FC Chelsea, myslí si hviezdny stredopoliar David Beckham (34). Londýnčania skončili v uplynulej sezóne až tretíi, no v nadchádzajúcom ročníku ich povedie tréner Carlo Ancelotti, ktorý mal v mužstve Beckhama počas hosťovania v milánskom AC. Chelsea naposledy triumfovala v anglickej najvyššej súťaži v rokoch 2005 a 2006 ešte pod vedením Josého Mourinha. Jeho nasledovníci Avram Grant, Luiz Felipe Scolari a Guus Hiddink však tento úspech nedokázali zopakovať.

Bývalá hviezda Manchestru United si napriek tomu myslí, že teraz prišiel čas londýnskeho veľkoklubu. "V Chelsea môžu byť šťastní, že sa im podarilo angažovať Carla. Je to skvelý človek a výborný tréner," povedal pre News of the World.

 

"Má na to, aby urobil z tohto mužstva opäť šampiónov. Nepochybujem o tom. Myslím si to napriek tomu, že Manchester United je mojím srdcovým klubom. To vie každý. Ancelotti to bude mať náročné, pretože Premier League je úplne odlišná od Serie A. Má však veľa skúseností. Som si istý, že ho v Anglicku čakajú veľké úspechy. Prajem mu všetko najlepšie, zaslúži si to," dodal.

 

David Beckham zdôraznil vysoký profesionalizmus, ktorý je Carlovi Ancelottimu vlastný. "Hráči musia byť na to pripravení. Všetko detailne organizuje a analyzuje. Carlo príde na tréning ako prvý a odíde z neho posledný, pretože miluje prácu s futbalistami. Je to jeho vášeň. Nenájdete ho sedieť v kancelárii a nechať viesť tréningové jednotky niekomu inému. Všetko chce mať vo svojich rukách. Takto ho poznám z Milána a som si istý, že rovnako bude pôsobiť aj v Chelsea. V práci je vždy seriózny a to aj napriek tomu, že je s ním veľká zábava. Pôsobí oddýchnuto a má rád vtipy. Ku každému si vie nájsť prístup," zakončil ódy na šéfa lavičky FC Chelsea David Beckham.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy