VIDEO Podcast s Vernonom De Marcom: Z Argentíny do Michaloviec

Vernon De Marco z ŠK Slovan Bratislava Vernon De Marco z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA - 3. epizóda videopodcastu Za hranou výkonu s hosťom Vernonom De Marcom, hráčom ŠK Slovan Bratislava a reprezentácie SR.

O príchode do Michaloviec

V stredu mi agent volal, či by som nechcel ísť na skúšku na Slovensko do Michaloviec. Hľadal som na mape, kde to je. Vo štvrtok som už sedel v lietadle a v piatok trénoval v Michalovciach. Veľmi mi pomohlo, že spolu so mnou boli v tíme ďalší hráči zo Španielska.

Ako som sa adaptoval na Slovensku

Prvýkrát som sa s rodičmi presťahoval do Rakúska, keď som mal 10 rokov. Nevedel som vôbec po nemecky a musel som sa rýchlo naučiť nový jazyk. Táto skúsenosť mi uľahčila adaptáciu na Slovensku.

Slovenčina bol pre mňa najťažší jazyk, ktorý som sa musel naučiť. Keď sa chceš adaptovať v novej krajine, musíš sa o ňu zaujímať. Začína to jazykom, ale je potrebné sa zaujímať aj o kultúru tej krajiny. Čokoľvek čo ťa zaujíma aj mimo futbalu, napríklad hudba.

O rešpekte a cieľoch

Dôležité je ako vyzeráš na ihrisku. To je realita vo futbale. Ľudia nevedia aký si človek a hodnotia ťa iba podľa výkonov na ihrisku. Keď nerobíš dobré veci na ihrisku, nezískaš si ich rešpekt.

Odporúčam mladým hráčom, aby si dávali čo najvyššie ciele. Aby vždy smerovali čo najvyššie a určili si, čo budú robiť, aby ten sen dosiahli. Môj prvý sen bol, aby som sa stal profesionálnym futbalistom v 1. lige. Keď som ho dosiahol, dal som si ďalší cieľ.

Videopodcast Za hranou výkonu nájdete na Youtube a na všetkých obľúbených podcastových platformách. Príjemné sledovanie a počúvanie.

Viac o téme: Vernon De Marco
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Za hranou výkonu
  • Zdroj: UFP
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy