Švajčiarsko zaskočilo pred MS v hokeji Fínov, 6-minútový český uragán proti Švédom

Roman ČervenkaRoman Červenka Zdroj: Profimedia

BRNO - Českí hokejisti zvíťazili v sobotu na Českých hokejových hrách nad Švédskom 4:2.

Dôležitý náskok si vytvorili v prostrednom dejstve, keď vsietili tri góly v priebehu šiestich minút. Na čele tabuľky tak predbehli práve škandinávskeho súpera, pred ktorým vedú o bod.

Turnaj slúži ako príprava na blížiace sa majstrovstvá sveta, do ktorých Česi vstúpia v piatok zápasom proti Slovensku.

Fínsko prehralo so Švajčiarmi

V prvom sobotňajšom stretnutí Švajčiari vyhrali nad Fínskom 2:1. Víťazný gól vsietil v 25. minúte Calvin Thürkauf a jeho tím tak poskočil v tabuľke práve pred "Suomi" a momentálne je tretí.

Helvéti majú rovnaký počet bodov ako Švédi (3), tí však disponujú lepšou bilanciu zo vzájomného duelu (3:0). Aj Švajčiari narazia v základnej fáze MS na Slovensko, vzájomný duel je na programe 18. mája.

Česko - Švédsko 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Góly: 34. Voženílek, 38. Špaček, 40. Černoch, 46. Beránek - 6. Lindberg, 49. Nylander, 58. Raymond

Švajčiarsko - Fínsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 5. Miranda, 25. Thürkauf - 18. Määttä