Fanúšikovia Liverpoolu chcú kúpiť klub!
Zdroj: SITA LIVERPOOL - Veľkorysú víziu majú fanúšikovia futbalového Liverpoolu. Chcú medzi sebou nazbierať pol miliardy libier na kúpu klubu. Projekt dnes predstavil jeden z vplyvných fanklubov, ktorému údajne ide o vyhnanie neobľúbených amerických majiteľov Georga Gilletta a Toma Hicksa.
Údajne stačí zohnať okolo sto tisíc fanúšikov, ktorí budú ochotní za svoj podiel projekt podporiť. Časť nákladov by mohol pokryť aj finančný partner, ktorého si ale priaznivci klubu chcú vybrať sami. Nie je ale zrejmé, nakoľko je projekt reálny a nakoľko ide len o manifestáciu odporu proti Gillettovi s Hicksom.
Podľa fanúšikov ide obom investorom, ktorí v klube pôsobia od roku 2007, len o zisk. Neprípustne podľa nich zasahujú do chodu klubu a nejradšej by ho predali do rúk solventných arabských šejkov. S jedným konzorciom zo Spojených arabských emirátov už v v minulosti dokonca rokovali.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: ČTK


































































































