Ancelotti porazil svoje AC Miláno!

Zdroj: SITA

BALTIMORE - Futbalisti FC Chelsea si počas tohto týždňa poradili s oboma slávnymi milánskymi mužstvami. Po utorňajšom triumfe 2:0 nad Interom zvíťazili hráči londýnskeho tímu v americkom Baltimore nad milánskym AC 2:1.

Po rýchlom góle Drogbu a vyrovnaní Seedorfa ešte v prvom polčase rozhodol v 70. min ruský krídelník Jurij Žirkov, posila z CSKA Moskva.
Hlavnou sprievodnou pikantériou zápasu na M&T Bank Stadium bola, samozrejme, skutočnosť, že nový kouč Chelsea Carlo Ancelotti bojoval proti klubu, v ktorom predtým pôsobil deväť sezón.

"Bolo to dnes náročné, pretože Miláno zahralo dobre. Som šťastný, že sme zvíťazili, ale ešte je čo zlepšovať," skonštatoval 50-ročný Ancelotti, ktorý na Stamford Bridge podpísal zmluvu na tri roky.

Počas pôsobenia v AC viedol aj svojho terajšieho pokračovateľa na lavičke, Brazílčana Leonarda, ktorý s úsmevom vyhlásil: "Stratil som dnes hlas. Asi nie som predurčený na funkciu trénera."


Vážnejšie dodal: "Hrať proti Carlovmu výberu bolo čosi veľmi, veľmi výnimočné. Stále sme totiž dobrými priateľmi."


FC Chelsea (Angl.) - AC Miláno (Tal.) 2:1 (1:1)
Góly: 7. Drogba, 70. Žirkov - 37. Seedorf

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy