Ostane box súčasťou olympijských hier? Dôležité správy pre všetkých fanúšikov

Box bol súčasťou posledných OH v TokiuBox bol súčasťou posledných OH v Tokiu Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

LAUSANNE - Medzinárodná boxerská asociácia oznámila, že splnila všetky požiadavky Medzinárodného olympijského výboru, ktoré boli podmienkou na zotrvanie boxu v programe olympijských hier. Informovala o tom agentúra Reuters.

IBA je mnoho rokov v spore s MOV, ktorý ju pre problémy v oblasti riadenia, financií, rozhodovania zápasov a etiky suspendoval už v roku 2019. Potom jej tiež odobral organizovanie olympijského turnaja v Tokiu aj kvalifikáciu na hry v roku 2024.

Box bol navyše podmienečne vyradený z hier v roku 2028, ak nepristúpi k zásadným reformám, ktoré teraz IBA podľa správy adresovanej MOV dokončila. Asociácia kvôli tomu tiež uviedla, že akékoľvek sankcie voči nej by boli teraz protizákonné.

"Urobili sme, čo som mohli, aby sme odstránili všetky pochybnosti MOV ohľadom vedenia, financií i dôveryhodnosti. Sme toho názoru, že všetky požiadavky sme splnili," uviedla IBA v správe.

Jedným z bodov kritiky bola prílišná finančná závislosť asociácie od Gazpromu, okrem iného aj kvôli ruskej invázii na Ukrajinu. IBA však uviedla, že zmluva so spoločnosťou sa skončila v decembri 2022 a nebola obnovená.

Viac o téme: MOV IBA
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy