Žiadne čakanie, ide sa rovno na vec: Tento pán chce vykúpiť Ancelottiho z Realu

Súčasný tréner Realu Madrid Carlo AncelottiSúčasný tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti je naďalej prvou voľbou pre pozíciu trénera brazílskej futbalovej reprezentácie.

Uviedol to prezident Brazílskej futbalovej konfederácie Ednaldo Rodrigues, ktorý chce rokovať so zástupcami španielskeho veľkoklubu počas nadchádzajúceho reprezentačného okna.

"Stále máme v pláne priviesť Ancelottiho. Po našich zápasoch v Európe bude situácia jasnejšia, chcem si pohovoriť s trénerom i prezidentom Realu Pérezom," povedal na tlačovej konferencii Rodrigues s pripomienkou toho, že národný tím čaká 17. júna v španielskej Cornelle duel s Guineou a o tri dni neskôr v Lisabone so Senegalom.

"Máme svoj plán. ‘Plán A’ je Ancelotti. Ako hovoria v boxe, ešte sme nehodili uterák do ringu," uviedol šéf CBF pre denník Mundo Deportivo.

Po neúspešných majstrovstvách sveta v Katare, na ktorom päťnásobní šampióni vypadli vo štvrťfinále, skončil pri tíme po šiestich rokoch kouč Tite. Po Novom roku vedie "Kanárikov" dočasný tréner Ramon Menezes.

Vyplatiť kouča nie je problém, ale...

Ancelotti má s Realom zmluvu ešte na sezónu 2023/24. "Vyplatiť kouča zo zmluvy, samozrejme, nie je problém. Ide skôr o samotný kontrakt, ktorý chcú obe strany dodržať. Urobíme však maximum, aby sme dosiahli svoj cieľ," ubezpečil Rodrigues.

Šesťdesiattriročný tréner nedávno vyhlásil, že chce na lavičke "Bieleho baletu" vydržať po celý čas trojročnej zmluvy. "Mám kontrakt platný do 30. júna 2024 a budem ho rešpektovať," uviedol Ancelotti.

Viac o téme: Brazília Carlo Ancelotti Ednaldo Rodrigues
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy