Gladiátor potreboval vydýchnuť: Líder Floridy si nedokázal ani navliecť výstroj, ale hrať chcel

Matthew Tkachuk po jednom zo zápasov finálovej série proti VegasMatthew Tkachuk po jednom zo zápasov finálovej série proti Vegas Zdroj: SITA/AP/Rebecca Blackwell

LAS VEGAS - Americký hokejista Matthew Tkachuk vynechal piaty zápas finále play off NHL pre zlomenú hrudnú kosť. Jeho Florida Panthers prehrala na ľade Vegas Golden Knights hladko 3:9 a v celej sérii 1:4 na zápasy.

Dvadsaťpäťročný útočník v pondelok netrénoval a tréner Paul Maurice naznačil, že nebude môcť nastúpiť. Tkachuk neodohral veľa minút už v tretej tretine sobotňajšieho štvrtého zápasu, ktorý Florida prehrala 2:3. V závere duelu sa však vrátil späť na ľad a počas presilovej hry sa snažil vyrovnať.

Panthers chýbal niekoľko minút aj v treťom zápase, keď ho vyšetrovali pre možný otras mozgu po hite od útočníka Vegas Keegana Kolesara. Aj vtedy sa však vrátil a v 58. minúte poslal duel do predĺženia, v ktorom si Florida pripísala jediné víťazstvo v sérii po triumfe 3:2 v nadstavenom čase.

"Nedokázal sa ani obliecť na zápas. Spoluhráči mu pomohli, ale na druhý deň, keď prišiel, mal veľké bolesti. Nebola možnosť, že nám pomôže v piatom stretnutí. Chceli sme ho nechať oddychovať, aby mal šancu nastúpiť na prípadný siedmy duel," povedal Maurice po skončení sezóny pre nhl.com.

Ofenzívny líder citeľne chýbal tímu, v zostave ho nahradil 22-ročný útočník Grigorij Denisenko, ktorý absolvoval debut v play off.

Tkachuk získal vo vyraďovacej časti 24 bodov (11+13) a s Markom Stonom obsadili spoločné tretie miesto v kanadskom bodovaní.

Viac o téme: Florida Panthers Matthew Tkachuk Vegas Golden Knights