Novák dal 4 góly, Košice aj tak prehrali!

Zdroj: SITA

TRNAVA - V dohrávke ligového kola videli diváci stretnutie bohaté na góly. Domáci Spartak nakoniec zvíťazil nad MFK Košice 5:4. Košický kanonier Novák strelil všetky góly hosťujúceho tímu.

Spartak Trnava - MFK Košice 5:4 (4:3)
Góly: 10. Bernardini, 12. Kožuch, 24. a 76. Doležaj (druhý z 11 m), 45.+ Bernáth - 16., 19., 45. a 90. J. Novák (druhý z 11 m), ŽK: 18. Doležaj, 80. R. Procházka, 90.+ Kralj - 23. Schreng, 38. Škutka, 58. Dobias, rozhodovali: Kružliak - Balko, Kubica, 4876 divákov

Trnava: Kralj - J. Kotula, Bernardini, Doležaj, Hruška - Kopúnek - P. Ďuriš, R. Procházka (83. Železník), Michel Neto - Bernáth (88. Kone), Kožuch (74. Súkenník)

Košice: Schreng - S. Kišš, Bašista, Kaminský (81. U. Matič), Juhar - Dobias, R. Cicman - Viazanko, Škutka, Milinkovič (25. Janič) - J. Novák

Domáci začali útočne a už v prvej štvrťhodine dali dva góly. V 10. min po rohu Bernadiniho hlavička prešla pomedzi hráčov až do košickej bránky. Už o dve minúty zachytil Kožuch zlý odkop brankára Schrenga po malej domov Kišša a poľahky skóroval. Košická odpoveď prišla veľmi rýchlo. V 16. min prešiel Novák pomedzi Doležaja a Hrušku do šestnástky a krížnou strelou prekonal Kralja. V 19. min kopal košický kanonier pokutový kop po faule Doležaja a bolo vyrovnané. O 5 minút fauloval na opačnej strane v pokutovom území košický brankár Ďuriša a z nariadenej penalty upravil Doležaj na 3:2. V 27. min vytlačil košický gólman bombu Kopúnka z 20 m nad brvno. V 40. min po priamom kope Hrušku hlavičkoval Neto vedľa ľavej žrde. V 42. min skončila tečovaná bomba tesne vedľa trnavskej bránky. V závere polčasu sa nepresadil v šestnástke Kožuch, nasledoval rýchly brejk a Novák pohotovou strelou ponad Kralja uzavrel svoj hetrik a vyrovnal na 3:3. V už nadstavenom čase Bernáth hlavičkou preloboval Schrenga a Trnavčania odchádzali do kabín za stavu 4:3.

V druhom polčase pokračoval bojovný futbal v dobrom tempe. Viac možností na strelenie gólu mali domáci, ale Kožuch z 5 m nedal, Bernáthovu strelu reflexívne vyrazil košický brankár pravou nohou a do siete neprešiel ani priamy kop Neta, ktorého strela v 58. min sa odrazila od pravej žrde. Košičania sa snažili o vyrovnanie, ale k zakončeniu sa nedostali. Vedenie Spartaka poistil v 76. min Doležaj, keď si narazil loptu so Súkenníkom a strelou po zemi prekonal Schrenga. V poslednej riadneho hracieho času utiekol trnavskej obrane Novák a svojim štvrtým gólom znížil na konečných 4:5 z pohľadu jeho tímu.

Hlasy:
Karol Pecze (tréner Spartaka Trnava): "Po víťazstve nad Senicou som predpokladal, že dnes mužstvo pridá na ofenzívnom poňatí a hlavne preto, že súper hrá technický futbal. Za stavu 2:0 sme sa nechali strhnúť divákmi, ktorí nás nútili ďalej útočiť, a zabudli sme na obranu. Celkový úspech vyšiel z kolektívneho výkonu mužstva. Víťazstvo proti Košiciam nás teší a absolutórium si zaslúžia všetci hráči."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Bol to zápas pre divákov, v ktorom padlo veľa gólov. My sme dali štyri góly Novákom, napriek tomu odchádzame bez bodu, čo je pre nás veľké sklamanie. Inkasovali sme góly po štandardnej situácii a hrúbke brankára. Celkovo dnes rozhodla naša slabšia defenzíva a nepresvedčivý výkon brankára Schrenga."

• Zdroj: TASR, SITA