VIDEO Alcaraz stratil na US Open prvý set: Mladý Španiel sa chce zaradiť k Federerovi

Carlos AlcarazCarlos Alcaraz Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

NEW YORK - Španielsky tenista Carlos Alcaraz je v osemfinále dvojhry na záverečnom grandslamovom podujatí roka US Open. Obhajca titulu a najvyššie nasadený hráč stratil v stretnutí 3. kola s Britom Danielom Evansom prvýkrát v priebehu turnaja set, no napokon triumfoval 6:2, 6:3, 4:6, 6:3.

Jeho ďalší súper bude nenasadený Talian Matteo Arnaldi, ktorý vyradil šestnástku pavúka Camerona Norrieho z Veľkej Británie 6:3, 6:4 a 6:3 a opäť vylepšil svoje grandslamové maximum.

Do rovnakej fázy postúpil aj tretí nasadený Daniil Medvedev z Ruska po triumfe nad Argentínčanom Sebastianom Baezom v troch setoch 6:2, 6:2, 7:6 (6).

Alcaraz stratil prvý set

Alcaraz vyhral hladko oba predchádzajúce vzájomné duely s Evansom a aj na začiatku sobotného stretnutia potvrdzoval úlohu jasného favorita. Prvý set získal bez problémov 6:2 a zdalo sa, že bude mať ľahkú cestu medzi šestnástku najlepších. Rýchlo zahnal aj mierne problémy v úvode druhého setu, keď prehrával 0:2. Vzápätí získal štyri gemy v sérii a aj druhé dejstvo sa stalo jeho korisťou.

V treťom sete však už skóre po strate vlastného podania v siedmej hre neotočil a Evans si vynútil pokračovanie zápasu. O osude štvrtého setu rozhodol brejk Alcaraza v šiestej hre na 4:2 a za stavu 5:3 potom premenil hneď svoj prvý mečbal. Zápas trval 3:10 h.

Carlos Alcaraz Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

"Dan je nepríjemný súper, vie prekvapiť, takže to bol dobrý zápas aj pre divákov. Ukázali sme im pár dobrých úderov, pár dobrých výmen a verím, že sa im to páčilo. Snažili sme sa ich baviť. Som naozaj rád, že idem ďalej, videl som pavúk a viem, že sa musím sústrediť predovšetkým na seba a ísť kolo za kolom," zhodnotil duel Alcaraz.

Dvadsaťročný Španiel môže obhájiť titul na US Open ako prvý muž od roku 2008, keď to dokázal Roger Federer: "Samozrejme, že obhajoba titulu je môj cieľ. Naposledy sa to podarilo Rogerovi, takže by som bol rád súčasť turnajovej histórie spolu s ním."

Medvedev duel s Baezom rozhodol esom

Víťaz US Open spred dvoch rokov Medvedev mieril v prvých dvoch setoch jasne za triumfom. V štvrtom geme tretieho setu však stratil servis a toto dejstvo nakoniec rozhodol až tajbrejk. Medvedev vyhrával 6:3, no nepremenil prvé tri mečbaly a nakoniec rozhodol esom.

Nenasadený britský tenista Jack Draper sa prvýkrát v kariére dostal do osemfinále dvojhry na podujatí veľkej štvorky. V sobotnom dueli 3. kola si poradil s domácim Američanom Michaelom Mmohom v štyroch setoch 6:4, 6:2, 3:6 a 6:3. V boji o štvrťfinále sa stretne s ôsmym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom, ktorý vyhral nad Francúzom Arthurom Rinderknechom 3:6, 6:3, 6:1 a 7:5.

muži - dvojhra - 3. kolo:

Carlos Alcaraz (Šp.-1) - Daniel Evans (V. Brit.-26) 6:2, 6:3, 4:6, 6:3

Jack Draper (V. Brit.) - Michael Mmoh (USA) 6:4, 6:2, 3:6, 6:3

Matteo Arnaldi (Tal.) - Cameron Norrie (V.Brit.-16) 6:3, 6:4, 6:3

Andrej Rubľov (Rus.-8) - Arthur Rinderknech (Fr.) 3:6, 6:3, 6:1, 7:5

Daniil Medvedev (Rus.-3) – Sebastian Baez (Arg.) 6:2, 6:2, 7:6 (6)

Jannik Sinner (Tal.-6) – Stan Wawrinka (Švaj.) 6:3, 2:6, 6:4, 6:2

Alexander Zverev (Nem.-12) – Grigor Dimitrov (Bul.-19) 6:7 (2), 7:6 (8), 6:1, 6:1

Viac o téme: Daniel Evans Cameron Norrie Carlos Alcaraz Matteo Arnaldi