LewanGOALski opäť raz hrdinom Barcelony, Valjent udržal na uzde útočníkov súpera

Robert Lewandowski strelil víťazný gól BarcelonyRobert Lewandowski strelil víťazný gól Barcelony Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

GIRONA - Futbalisti FC Barcelona si v španielskej lige pripísali tretie víťazstvo za sebou.

V nedeľu o tom v dueli 4. kola na ihrisku Osasuny rozhodol poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý v 86. minúte zabezpečil z pokutového kopu triumf favorita 2:1. Barcelona je v tabuľke tretia o dva body za lídrom Realom Madrid.

Barcelonu poslal v nadstavenom čase prvého polčasu do vedenia francúzsky obranca Jules Kounde, no štvrťhodinu pred koncom vyrovnal argentínsky útočník domácich Chimy Avila. V závere duelu však Alejandro Catena fauloval Lewandowského, dostal červenú kartu a z nariadenej penalty Poliak rozhodol o zisku troch bodov pre svoj tím.

Futbalisti RCD Mallorca remizovali vo štvrtom kole španielskej La Ligy doma s Athleticom Bilbao 0:0.

Celý zápas v drese domácich odohral slovenský obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif sedel na lavičke. Mallorca stále čaká na prvé ligové víťazstvo v novom ročníku, s dvoma bodmi je v tabuľke sedemnásta.

Girona zvíťazila pred domácim publikom nad UD Las Palmas 1:0. O jediný gól v zápase sa postaral v 88. minúte španielsky útočník Portu. Katalánci sú stále bez prehry a s 10 bodmi na konte sa nachádzajú priebežne na druhej priečke v tabuľke La Ligy. Na lídra Real Madrid strácajú dva body.

La Liga - 4.kolo:
Girona FC - UD Las Palmas 1:0 (0:0)
Gól: 88. Portu

RCD Mallorca – Athletic Bilbao 0:0
/M. Valjent celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) na lavičke/

CA Osasuna – FC Barcelona 1:2 (0:1)
Góly: 76. Avila – 45.+1 Kounde, 86. Lewandowski (z 11m), ČK: 84. Catena (Osasuna)