MFK Ružomberok zdolal Spartak 2:1

Miroslav Božok, MFK Ružomberok , 18. apríla 2009Miroslav Božok, MFK Ružomberok , 18. apríla 2009 Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Domáci začali s veľkou chuťou a tlakom. Už v 3. min k žrdi mieril Zošák a Kralj prvú strelu medzi žrde vytlačil na roh. O päť minút na to Ďubek v šestnástke Spartaka poslal do \"gólovky\" Božoka, ale ľavému stredopoliarovi Liptákov koncovka absolútne nevyšla.

V 24. min sa črtala sľubná domáca príležitosť, lenže Ďubek, veľmi zle vyriešil prihrávku na nabiehajúceho Lačného. Ružomberčania sa aj naďalej veľmi snažili, ale sľubné kombinácie nedokázali dotiahnuť do finálnej fázy. V 35. min však domáce publikum mohol "schladiť" Bernáth, keď sa po pošmyknutí Majerníka takmer dostal do čistej príležitosti, brankár MFK Penksa ale včas vybehol a všetko vyriešil. V 39. min už ale Penksa bol bezmocný. Bernáth zbehol po ľavej čiare a jeho milimetrový center "zabudnutý" Kožuch hlavou otvoril skóre – 0:1. Hneď po zmene strán mohli Trnavčania poistiť svoje vedenie. Ďuriš zbehol po pravej strane, krížnou prihrávkou našiel Neta, no ten stroskotal na Penksovi, ktorý vystihol úmysel brazílskeho legionára. V 57. min. sa na druhej strane do obrovskej šance v hĺbke trnavskej šestnástky dostal Pilár, ktorý bol len dve minúty na trávniku, Kralj jeho gólový pokus vyrazil, ale iba pred Ďubeka, ktorý z bezprostrednej blízkosti vyrovnal. V 79. minúte minúty Ďubek parádnym priamym kopom z 20 m prelstil Kralja. Ružomberskej štandartke predchádzal Kotulov šľapák do Zošákovej hlavy, za ktorý pravý obranca hostí uvidel červenú kartu. V 85. min sa ešte vyznamenal gólman MFK Penksa, keď chytil gól striedajúcemu Konovi.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Góly: 57. a 79. Ďubek - 39. Kožuch, ŽK: Sivčevič, Lačný, Penksa - P. Ďuriš,  Bernáth, Kralj, Doležaj, ČK: Kotula (Trnava), rozhodoval: Chmura, 3621 divákov.
MFK: Penksa – P. Maslo, Peter Majerník (86. Kujadík), Sivčevič, Jurč – Siva – Zošák (88. Kukoľ), A. Sloboda, Božok (55. Pilár) – Ďubek, Lačný
Spartak: Kralj – Kotula, Tiago Bernardini, Doležaj, Jakubička – P. Ďuriš, Kopúnek (80. Deváty), Procházka (83. Gueye), Neto – Kožuch (83. Kono), Bernáth.