Prešov hladko zdolal Slovan 3:0, Uhrin končí!

Zápas 7.kola Corgoň ligy Tatran Prešov - Slovan BratislavaZápas 7.kola Corgoň ligy Tatran Prešov - Slovan Bratislava Zdroj: TASR

PREŠOV - Prešovčania boli v 1. polčase lepším mužstvom. Slovanistov aktívnym pohybom nepustili do žiadnej nebezpečnej kombinácie, naopak, v priestore pred jeho šestnástkou výrazne dominovali a vytvárali si nebezpečné príležitosti.

Hneď prvú z nich v 7. minúte nádhernou strelou do ľavého horného rohu Bičíkovej brány využil Katona a prelomil tak niekoľkozápasový bezgólový pôst prešovského mužstva.

Druhý polčas sa začal náporom Slovana, ale pohyblivá prešovská obrana nedovolila hosťom vytvoriť si žiadne gólové šance. Naopak, Prešovčania stále viac hrozili z rýchlych protiútokov a po jednom z nich Dosoudil fauloval v šestnástke Katonu. Nariadenú jedenástku Poliačik bezpečne premenil.

V 62. minúte Prešovčania opäť rýchlo zakombinovali, Penksa vysokou loptou spoza hráčov Slovana našiel vybiehajúceho Katonu, ktorý prehodil na druhú stranu voľnému Pribulovi a ten tretíkrát prekonal Bičíka. To bola definitívna bodka za zápasom. Slovanisti sa síce ešte tlačili do blízkosti prešovskej brány, ale ich akcie vôbec neboli nebezpečné.

1. FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava 3:0 (1:0)
Góly: 7. Katona, 51. z pok. kopu Poliaček, 62. Pribula. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Ščastný, Pribula, Takáč, Penksa - Petráš, Slovák, Dosoudil, 2800 divákov.

Zostavy a striedania:
1. FC Tatran Prešov: Diviš - Ščasný, Farbák, Hanek, Josl - Pozo (85. Piter-Bučko)- Pribula, Poliaček, Katona (78. Takáč) - Penksa - Bernardo (88. Belejík)

Slovan Bratislava: Bičík – Božič (46. Halenár), Valachovič, Dosoudil, Petráš – Černák, Kozák, Slovák (88. Gaucho), Simao - Masaryk, Sylvestr (72. Ivana)

Roman Pivarník, tréner Prešova: "Chceli sme hrať aktívne v strede, aby sme Slovan nepustili do hry. V celom zápase sa nám to darilo, navyše sme konečne zvýšili efektivitu a využili šance."

Dušan Uhrin, tréner Slovana: "Chcem najprv zagratulovať Prešovu k dobrému výkonu a víťazstvu. Naša prehra je pokračovaním prehry 0:5 s Ajaxom, po ktorej sa mužstvo ešte nedalo dohromady. V Slovane končím. Tehelné pole je asi môj osud, už druhýkrát mi neprinieslo šťastie. Hráči potrebujú nový impulz."