Cibulková nejde na US Open, má zlomené rebro!

Cibulková: Tento rok je pre mňa chorľavýCibulková: Tento rok je pre mňa chorľavý Zdroj: SITA

NEW HAVEN - Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková nebude štartovať záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open. Dôvodom je únavová zlomenina ôsmeho rebra, ktorú jej dnes diagnostikovali počas vyšetrení v New Havene. Hráčka v stredu odlieta na Slovensko, podľa lekárskych prognóz bude nútene pauzovať minimálne mesiac.

"Vyšetrenia ukázali, že ide o únavovú zlomeninu ôsmeho rebra na pravej strane, teda presne tam, kde ma to bolelo už počas zápasu s Alisou Klejbanovovou na turnaji v Toronte. V stredu namiesto plánovaného odletu do New Yorku na US Open idem domov a vo štvrtok ráno hneď z letiska pôjdem k doktorovi Vladimírovi Luptakovi, ktorý si pozrie snímky a navrhne liečbu. Malo by sa to hojiť štyri týždne. Môj štart na US Open je vylúčený, nemalo by to žiaden zmysel. Fyzioterapeutky WTA by ma po zhliadnutí výsledkov ani nepustili na kurt," povedala Cibulková.

 

Slovenskú reprezentantku v tejto sezóne prenasledujú zdravotné problémy. Pred aprílovým fedcupovým zápasom v Limoges si na turnaji v Charlestone natiahla slabiny. Po návrate z Francúzska si na turnaji v Stuttgarte obnovila zranenie.

 

Napriek niekoľkotýždňovej pauze dosiahla v júni na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži životný úspech, keď postúpila do semifinále dvojhry.

 

"Tento rok je pre mňa chorľavý a týmto sa to celé dovŕšilo. Sezóna sa končí zhruba o sedem týždňov. Pevne verím, že v prípade úspešnej rekonvalescencie stihnem aspoň jej záver," dodala Cibulková.    

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy