Košice vyhrali nad Ružomberkom 3:1

Gólová šanca Marka Milinkoviča v zápase s RužomberkomGólová šanca Marka Milinkoviča v zápase s Ružomberkom Zdroj: SITA

KOŠICE - Posledné mužstvá tabuľky vo vzájomnom súboji rozhodovali komu ostane Čierny Peter na poslednom mieste. Košičania využili, že im hosti dávali veľa priestoru v strede ihriska, ťahali rýchle útoky a už v prvej minúte Novák prudkou strelou vyskúšal brankára Penksu.

Ružomberčania zdvojene bránili Nováka a kolmými prihrávkami vyrážali do protiútokov. Sivčevič z diaľky vyskúšal domáceho brankára, v 19. minúte po centri Lačného zblízka Zošák mieril do stredu bránky. Domáci zahrali v 21. minúte priamy kop a Novákova delovka z 25 metrov skončila v bránke. Na druhej strane po zaváhaní domácej obrany Božok išiel sám na bránku, ale Smrek čistým sklzom zachránil. Košičania boli naďalej pri streleckej chuti.

Po rohom kope v 33. minúte Hovančík so šťastím strelil druhý gól. Novák využil svoju rýchlosť a po jeho centri v 39. minúte dorážal Milinkovič. V závere polčasu tento hráč ešte trafil žrď ružomberskej bránky. V druhom polčase hostia striedali brankára, Smieška vzápätí úspešne zasiahol po strele Škutku.

Do útoku nastúpil Pilát, ktorý v 47. minúte z niekoľkých metrov mieril vedľa. Košičania kontrolovali priebeh hry, i keď v 57. min znížil Sloboda, ale svojho súpera do vážnejšej akcie nepustili. Domáci sa dokázali otriasť po výprasku v Ríme a druhým víťazstvom v tejto sezóne sa dostali z posledného miesta v tabuľke.

MFK Košice - MFK Ružomberok 3:1 (3:0)
Góly: 21. Novák, 34. Hovančík, 39. Milinkovič - 57. Sloboda. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Jurč, Sivčevič (obaja Ružomberok), 850 divákov

Zostavy a striedania:

Košice: Schreng - Cicman (58. Kišš), Bašista, Smrek, Juhár - Dobias, Hovančík - Serečin (68. Viazanko), Škutka, Milinkovič - Novák (78. U. Matič)

Ružomberok: Penksa (46. Smieška) – P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Jurč – Siva – Zošák (65. Kotora), A. Sloboda, Božok – Ďubek, Lačný (46. Pilár)

Jaroslav Galko, asistent trénera Košíc: "Prelomili sme zlú sériu a konečne sme vyhrali. Hral sa otvorený futbal, mali sme viac šťastia, lebo svoje šance sme premieňali. V defenzíve sme hrali zle a prvý polčas sa mohol skončiť aj 3:3. Po góle hostí v druhej časti hry sme sa zlepšili v obrane, ale chlapci v závere toho už mali plné zuby."

Viliam Hyravý, tréner Ružomberka: "V prvom polčase tri strely na bránku a dostali sme tri góly. Vybuchol nám brankár. Mali sme šance, ale nedokázali sme ich premeniť, herne sme boli vyrovnaní."