Rosický na zraz príde, otázniky zostávajú
Tomáš Rosický Zdroj: isifa PRAHA - Tomáš Rosický (28) v sobotu nenastúpil za Arsenal na ligové stretnutie s Manchestrom United a dokonca nebol ani medzi náhradníkmi. Podľa trénera Česka Ivana Hašeka však ďalej platí, že o päť dní by mal pomôcť v kvalifikačnej bitke o postup na MS 2010 v JAR proti Slovensku.
"To, že bol pripravený nastúpiť v anglickej lige proti Manchestru United, pre mňa znamená, že je zdravý a v sobotňajšom kvalifikačnom stretnutí so Slovenskom ho môžeme použiť. Že nehral? To v našich plánoch zatiaľ nič nemení," citoval dnes športový portál iDNES Hašeka.
Funkcionárov Arsenalu sa však podľa idnes.cz nepáči, že by Rosický mal v súboji so Slovákmi hrať. Ak by sa v Bratislave zranil, škodu by mal opäť Arsenal, ktorý Rosického platí. Preto sa klub jeho nominácii bráni a za každú cenu chce dokázať, že tvorca hry českého tímu ešte stále nie je stopercentne fit. Ak sa im to podarí, Rosický nebude hrať ani na Slovensku, ani proti San Marínu v Uherskom Hradišti.
"V celom Rosického prípade je ťažké sa vyznať, lebo k nemu neexistujú takmer žiadne oficiálne stanoviská. V tejto chvíli je isté iba to, že kapitán českej reprezentácie sa v pondelok prihlási trénerovi Hašekovi na zraze jeho národného výberu," tvrdia autori správy na portáli iDNES.
"Ak sa však ukáže, že Tomáš nie je zdravotne fit, my nebudeme jeho zdravie akokoľvek riskovať," povedal nový hovorca reprezentácie a Českomoravského futbalového zväzu (ČMFS) Petr Svěcený.
Kauza Rosický naďalej zostáva horúca. Klub podľa pravidiel UEFA nemôže hráčovi zakázať reprezentačný zraz, na ktorý dostal nominačnú pozvánku. Zároveň však vedenie reprezentácie musí zohľadniť lekársku správu, ktorá by prišla spoločne s hráčom.
Takže je možné, že o Rosickom rozhodnú lekári. Buď tí z Arsenalu, alebo z českej futbalovej reprezentácie. Ak dospejú k názoru, že Rosický nie je po zdravotnej stránke úplne v poriadku, na Slovensku hrať nebude.
"Podľa našich správ je zdravý. V klube normálne trénoval. Len nebol nominovaný na stretnutie s Manchestrom United," tvrdil pre iDNES Petr Svěcený.
Neúčasť Rosického by bola pre mužstvo Ivana Hašeka ďalšou veľkou komplikáciou, práve na jeho návrat v súboji so Slovákmi sa všetci spoliehali.
"Už z pohľadu psychológie by meno Rosický pôsobilo ako zbraň. Slováci by sa ho zľakli," citoval český portál slová trénera Dušana Uhrina staršieho, ktorý pred týždňom predčasne ukončil svoj angažmán v ŠK Slovan Bratislava.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: ISIFA
- Zdroj: en, SITA


































































































