Beck na US Open končí, vedenie 2:0 nestačilo
Karol Beck Zdroj: TASR NEW YORK - Slovenský tenista Karol Beck neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Proti Argentínčanovi Maximovi Gonzalezovi nevyužil sľubné vedenie 2:0 na sety
Jediný slovenský zástupca v mužskom singli tak nenapodobnil Magdalénu Rybárikovú s Danielou Hantuchovou, ktoré v pondelok na dvorcoch vo Flushing Meadows postúpili do 2. kola.
Beck si z New Yorku odnáša šek na 19.000 dolárov, do rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie mu pribudne päť bodov. Jeho singlovým maximom na záverečnom podujatí veľkej štvorky zostáva osemfinále z roku 2004, pri svojej doposiaľ poslednej účasti v hlavnej súťaži na US Open o dvanásť mesiacov neskôr vypadol v prvom kole. Gonzalez sa v 2. kole stretne s Američanom Jessem Wittenom, ktorý v úvodnom kole vyradil nasadenú dvadsaťdeviatku Rusa Igora Andrejeva.
Beckovi vyšiel úvod zápasu s Gonzalezom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 2:0. Argentínčanovi sa síce vzápätí podarilo vyrovnať na 2:2, no ďalšie štyri hry sa stali korisťou Becka, ktorý ťažil z kvalitného podania a účinných returnov. Aj druhé dejstvo bolo v jasne réžii zverenca trénera Jána Krošláka, ktorý si po dvoch brejkoch vybudoval náskok 4:0.
V treťom sete však uhral Beck iba jediný gem a aj štvrté dejstvo patrilo Gonzalezovi, ktorý za stavu 3:3 prelomil podanie súpera. V rozhodujúcom sete Argentínčan zavŕšil dokonalý obrat, keď po dvoch brejkoch odskočil súperovi na 5:2 a v deviatom geme premenil v poradí tretí mečbal. Beck tak na US Open nenadviazal na vystúpenie z tohtoročného Wimbledonu, kde ako lucky loser postúpil do 2. kola triumfe nad nasadeným Španielom Felicianom Lopezom.
Beck po prehre s Gonzalezom netajil veľké sklamanie. "Zápas som mal veľmi dobre rozohratý, no od začiatku tretieho setu mi úplne odišiel servis, čo rozhodlo o mojej prehre. Robil som veľa dvojchýb, niekedy aj tri na jeden gem a brejkoval som sa sám. Súper sa postupne zlepšil, začal menej kaziť. Ja som naopak spomalil hru a zápas sa mi vymkol z rúk, prvý i druhý servis bol jednoducho katastrofálny. Mal som na úvod prijateľný žreb, škoda, že som to nevyužil," povedal Beck, ktorý svoj najbližší turnajový program zatiaľ nepozná. "Už mesiac sa trochu trápim s pätou. Mám tam zápal a musím si to najskôr doliečiť. Uvidíme, na aké turnaje napokon pôjdem," dodal.
muži - dvojhra - 1. kolo:
Maximo Gonzalez (Arg.) - Karol BECK (SR) 2:6, 1:6, 6:1, 6:4, 6:3
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: TASR
- Zdroj: TASR


































































































