Fehérváry nás potešil, Černák zarmútil: Čo sa deje so slovenským obrancom v Tampe?

Slovenský obranca Erik ČernákSlovenský obranca Erik Černák Zdroj: SITA/AP/Carlos Osorio

TAMPA - Zranenie slovenského hokejistu Erika Černáka z Tampy Bay, ktorý nedohral sobotňajší zápas NHL proti Caroline (0:4), by nemalo byť vážne.

Podľa asistenta trénera "bleskov" Roba Zettlera je možné, že 26-ročný obranca nastúpi už v noci na stredu na ľade St. Louis.

Černák odohral proti Hurricanes iba necelých 10 minút, v druhej tretine inkasoval tvrdý naraz do mantinelu a z hry odstúpil. V pondelok netrénoval s tímom. Floridský klub jeho zranenie nešpecifikoval, posudzuje ho na dennej báze.

Erik Černák s pukom Galéria fotiek (2) Obranca Erik Černák v zápase proti Caroline Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

Očakávalo sa, že slovenský bek sa zúčastní na utorkovom rannom rozkorčuľovaní pred zápasom v St. Louis. "V pondelok s nami netrénoval, no hovoril som s ním predtým a povedal, že sa cíti dobre. Takže máme nádej, že nastúpi," povedal Zettler na adresu Černáka pre Tampa Bay Times.

Do zostavy Lightning by sa mal s určitosťou vrátiť ruský krídelník Nikita Kučerov, najproduktívnejší hráč tímu nehral proti Caroline pre chorobu. Černák odohral v tomto ročníku za Tampu 15 stretnutí, v ktorých zaznamenal tri asistencie.

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Erik Černák