V Sev. Írsku našli 270-kilogramovú bombu

ilustračné fotoilustračné foto Zdroj: SITA

BELFAST - V Severnom Írsku dnes zneškodnili 270-kilogramovú po domácky vyrobenú bombu. K nálezu došlo na okraji cesty pri dedine Forkhill neďaleko hraníc s Írskom, iba deň pred kvalifikačným zápasom o postup na futbalové MS medzi Severným Írskom a Slovenskom v Belfaste.

"Prípadný výbuch by mohol spôsobiť obrovské škody," informoval šéfinšpektor policajného okrsku Newry and Mourne Sam Cordner.

 

"Terčom teroristických a kriminálnych živlov mohla byť asi polícia, ale im je jedno, koho zabijú alebo zrania. Len zásluhou tvrdej práce a profesionalizmu polície a armády sa podarilo zabrániť nešťastiu," uviedol.

 


Bombu objavili iba niekoľko hodín po tom, ako posledná severoírska polovojenská organizácia deklarovala odovzdanie a zničenie všetkých svojich zbraní v priebehu šiestich mesiacov.

 

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: en, SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy