Straka novým trénerom Ružomberka!
František Straka, nový tréner Ružomberka Zdroj: SITA RUŽOMBEROK - Niekdajší československý reprezentant František Straka sa vo štvrtok stal oficiálne novým trénerom futbalistov MFK Ružomberok.
Pred sedemnástou hodinou podpísal Straka s liptovským klubom zmluvu do konca sezóny s ročnou opciou. Doterajší hlavný kouč Viliam Hyravý bude jeho asistentom.
Straka prezradil, že ho oslovil spolumajiteľ MFK Ružomberok Milan Fiľo.
"Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo," uviedol nový ružomberský kouč.
"S pánom Fiľom sme našli spoločnú reč. Je jasné, že Ružomberok sa momentálne nenachádza na tých ligových poschodiach, ako bývalo zvykom, som však presvedčený, že sa s mužstvom posunieme vyššie. Myslím si, že káder nie je zlý, musím si ale vytvoriť vlastný obraz. O cieľoch zatiaľ nemožno hovoriť, prvoradá je stabilizácia kolektívu".
"Nie, nie som sklamaný," povedal doterajší kormidelník ružomberského tímu Viliam Hyravý.
"Všetko som si predstavoval inak. Nehráme zle, ale za to, ako stojíme, môže naša koncovka. Z ôsmich zápasov sme získali iba šesť bodov. Rozhodnutie plne rešpektujem".
Straka a Hyravý sa veľmi dobre poznajú z československej reprezentácie.
"Vilo je ružomberská futbalová ikona a veľmi dobre pozná tunajšie prostredie. Predovšetkým od neho budem získavať informácie," dodal Straka.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: TASR


































































































