VIDEO FA si posvieti na Adebayorove prešľapy

Adebayorova provokácia pred fanúšikmi ArsenaluAdebayorova provokácia pred fanúšikmi Arsenalu Zdroj: SITA

LONDÝN - Anglická Futbalová asociácia sa pozrie bližšie na dva kontroverzné incidenty útočníka Emanuela Adebayora v sobotňajšom ligovom zápase Manchesteru City s Arsenalom Londýn (4:2). V nedeľu to pre rozhlasovú stanicu BBC uviedol výkonný riaditeľ FA Ian Watmore.

Adebayor, ktorý v júli prestúpil do City práve z Arsenalu, sa najskôr prezentoval tvrdým zákrokom na Robina van Persieho, keď ho nohou zasiahol ho hlavy a zranil ho. Van Persie po zápase obvinil bývalého spoluhráča zo zákerných úmyslov.

Pri druhom incidente zas Adebayor po strelení gólu prebehol celé ihrisko, aby sa radoval pred táborom priaznivcov Arsenalu. Tých museli zadržať zriadenci, aby sa na Adebayora nevrhli.

Africký kanonier bol terčom ich útokov počas jeho poslednej sezóny v Arsenale a jeho radosť videli ako provokáciu. "Nepáčilo sa mi to, pretože problémy medzi fanúšikmi Arsenalu a Adebayorom sú dobre zdokumentované, a on prebehne celé ihrisko, aby sa pred nimi tešil," uviedol kriticky Watmore. Útočník z Toga dostal za zdržovanie žltú kartu. Po zápase sa za oba prešľapy ospravedlnil a v prípade van Persieho uviedol, že nešlo o úmysel.
      

Podľa Watmora bude výsledok prešetrenia prípadu na stole už na začiatku týždňa. "Pozrieme sa na to bližšie v pondelok, kedy to budeme vidieť jasnejšie," uviedol šéf FA vzhľadom na emócie, ktoré Adebayorove činy vzbudili. O sankciách však ešte nechce hovoriť. "Tresty sú rozhodnutiami individuálnej komisie, ak sa dostaneme tak ďaleko," povedal Watmore.

 

 

 

 

 

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy