Východniarske derby korisťou Spišiakov, nájazdová dráma Nitry so Slovanom

Na snímke gólová radosť hráčov Spišskej Novej Vsi v zápase 31. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová VesNa snímke gólová radosť hráčov Spišskej Novej Vsi v zápase 31. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v 31. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema 4:3 a upevnili si priebežnú prvú priečku v tabuľke.

Do nového roka vstúpia so sedembodovým náskokom pred Popradom, Michalovciam patrí priebežná tretia priečka. Spišiaci nadviazali na víťazstvo nad týmto súperom 7:4 zo štvrtkového zápasu.

Na rozdiel od predošlého duelu sa hralo bez prehnaných emócií a rozhodcovia nesiahli k vyšším trestom. Už v prvej minúte videli diváci dva góly, keď najskôr Ališauskas poslal hostí do vedenia, no následne Heard vyrovnal.

Ten istý hráč poslal domácich do vedenia v 7. minúte, no hostia otočili skóre v druhej časti. Pomohli im k tomu aj tri využité presilovky. Najskôr Myklucha upravil na 2:2, následne Acolatse vrátil domácim tesný náskok, no ďalší zásah Mykluchu nadviazal Bakoš a využitou presilovkou v 32. minúte uzavrel skóre.

TEL - 31. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Góly: 1. Heard (Zabusovs, Cibák), 7. Heard (Daugavinš, Cibák), 22. Acolatse (Daugavinš) - 1. Ališauskas (Burgess, Kerbashian), 21. Myklucha (Burgess, Archambault), 27. Myklucha (Archambault, Burgess), 32. Bakoš (Kerbashian, Džugan). Rozhodovali: Štefik, Stano - Gegáň, Šoltés, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Acolatse, Macejko - Daugavinš, Buc, Santos - Puliš, Heard, Zabusovs - M. Valach, Suja, Bjalončík - Vašaš, Solenský, Kabáč - Varga

Spišská Nová Ves: Surák - Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Björkung, Malina, Groch - Archambault, Nellis, Bakoš - Burgess, Kerbashian, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Drábek, Bortňák, Hamráček - Zöld

Nájazdová dráma v Nitre

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Autorom víťazného gólu bol útočník Samuel Takáč. "Belasí" zdolali "corgoňov" tretíkrát z piatich vzájomných stretnutí v prebiehajúcej sezóne a dotiahli sa na deviaty Liptovský Mikuláš na rozdiel dvoch bodov, Nitra je naďalej siedma.

Marek Slovák z HK Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/Martin Havran

Skóre duelu otvorili ako prví domáci, keď sa v 3. minúte presadil tečom Čederle. "Corgoni" odskočili v úvode prostrednej časti hry na rozdiel dvoch gólov po teči Bajteka. "Belasí" však v priebehu 72 sekúnd expresne vyrovnali po dôrazných zakončeniach Ahnelöva a Žitného. Druhý menovaný sa presadil aj v 52. minúte, keď prekonal Kašíka v skrumáži pred bránkou.

Domáca striedačka si však vyžiadala, aby situáciu preveril videorozhodca pre kontakt strelca s lapačkou brankára Nitry, ktorý sa napokon aj potvrdil a gól neplatil. Stretnutie dospelo až do predĺženia, v ktorom mali Nitrania viacero šancí na rozhodnutie v dvoch početných výhodách, no Godla odolal najmä pri viacerých pokusoch Bučeka.

V nájazdoch brankára "belasých" neprekonal žiadny z nitriansky exekútorov, naopak, za Slovan sa presadili hneď dvaja.

Tipos extraliga - 31. kolo:

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 2:3 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Čederle (Vitáloš, Okoličány), 23. Bajtek (Stacha, Slovák) – 26. Ahnelöv (Poirier), 27. Žitný (Sersen), rozhodujúci sam. nájazd: Takáč. Rozhodovali: Krajčík, Novák - Pribula, Frimmel, vylúčení: 9:10, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, P. Valent, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Harper – Jackson, Gates, Bubela – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Bajtek – Pobežal

Slovan: Godla – Ahnelöv, Korenčik, Golian, Romančík, Sersen, Maier, Gachulinec – Ranford, Findlay, Pecararo – Fominych, Poirier, Takáč – Török, Šille, Žitný – Lukošik, Preisinger, Masnica – Jasenec

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Spišská Nová Ves HK Dukla Ingema Michalovce Tipos extraliga