Majster konečne zvíťazil, Trenčín stále bez bodu

Juraj Faith sa teší z góluJuraj Faith sa teší z gólu Zdroj: SITA

KOŠICE - Prvú vážnejšiu príležitosť v stretnutí využili Košičania na strelenie vedúceho gólu. Pri hre štyroch proti štyrom Tabaček našiel ideálne Kmiťa a ten pohodlne otvoril účet stretnutia. Švihom to potom skúšal Rudolf Huna, ale Murínova lapačka bola na správnom mieste.

HC Košice - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 3. Kmiť (Tabaček, Húževka), 17. Rudolf Huna (Juraj Faith), 32. Jenčík (Šimurda, M. Grman), 34. Juraj Faith (Rudolf Huna, Dravecký), 51. P. Bartoš (Kmiť) - 12. Dubec (Gabriš, Šimíček), 37. Dubec (Filo, Šimíček), 47. E. Hartmann (Troliga, J. Liška)
Vylúčení: 6:7, nayvše: Kledrowetz (Košice) na 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Gajan, 5544 divákov

Košice: J. Hudáček - P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl, od 16. min Gajdoš - Kmiť, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký - Höglund, Juraj Sýkora, Šimurda - od 15. min Jenčík

Trenčín: Murín - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Hančák, J. Liška, od 20. min Kvetan, od 25. min Martin Chovan - Dubec, Valčák, Paroulek - Filo, Šimíček, T. Radulay - Balga, E. Hartmann, Tybor - od 25. min Lobotka, Troliga, L. Ružička

V 12. min pri vylúčení Kledrowtza našiel Gabriš ideálne Dubca a ten poslal puk za Hudáčkov chrbát - 1:1. V 17. min mal najskôr dobrú príležitosť hosťujúci Tybor, hneď z protiútoku osamotený Kmiť netrafil trenčiansku bránku. Košičania išli do vedenia aj po druhý raz, keď Huna vletel medzi Sekeráša a Trefného a strelou švihom pod hornú žŕdku nedal Murínovi šancu. V druhej tretine mohol vyrovnať Valčák, ale nepotrestal chybu domácej obrany. Filo potom nepretlačil puk cez ležiaceho Hudáčka. Po pohotovom zakončení Draveckého spomedzi kruhov zazvonila v polovici stretnutia žŕdka hosťujúcej bránky. V 32. min hrali domáci presilovku po obliehaní sa puk dostal k Jenčíkovi a ten zvýšil na 3:1. V 34. min to už bolo 4:1, potom ako Huna našiel spoza bránky Faitha a ten bez prípravy zakončil. Zaváhanie Deyla v 37. min využil Dubec na strelenie druhého trenčianskeho gólu a ešte pred druhou prestávkou sa v oslabení ocitol v nájazde Tybor, puk mu však skĺzol z hokejky. V tretej tretine mali sľubné príležitosti domáci Faith a aktívny Huna. Trenčanov vrátil do zápasu šťastný gól Hartmanna, ktorý z rohu nahadzoval puk a Hudáček si ho vrazil za chrbát. Košičanov upokojil v 51. min Bartoš, ktorý po spolupráci s Kmiťom upravil na konečných 5:3.

Anton Tomko (tréner Košíc): "Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, potrebovali sme sa trochu naštartovať. Za stavu 4:1 prišlo poľavenie z našej strany. Trenčín strelil kontaktný gól, viedli sme už len o jeden, ale na chlapcoch bolo vidieť odhodlanie, snahu dotiahnuť zápas do víťazného konca. Podržal nás aj Hudáček, s výsledkom sme spokojní."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Bol to vypätý zápas, obaja sme mali po dvoch kolách na konte nulový bodový zisk. Po našej chybe sme Košice dostali do vedenia, ale od stavu 1:1 sme začali hrať lepšie. V druhej tretine sme si vytvorili dosť šancí, ale zlyhávali sme v koncovke. Podarilo sa nám znížiť na 3:4, ale po hrubej chybe sme Košice dostali do brejku. Košičania majú skúsenejších hráčov, čo bolo v stretnutí veľmi dôležité. Pri tom hráme dobre, ale stále spravíme nejakú chybu."