Nitra ťahala za kratší koniec, prehrala 3:4

Súboj medzi Špeldom z Nitry a Filom z TrenčínaSúboj medzi Špeldom z Nitry a Filom z Trenčína Zdroj: TASR

NITRA - V búrlivej atmosfére išli do vedenia hostia, keď sa cez obrancu Nováka presadil šikovný Tybor.

V búrlivej atmosfére išli do vedenia hostia, keď sa cez obrancu Nováka presadil šikovný Tybor. Domáci sa nenechali zaskočiť, pred vlastným publikom sa snažili o vyrovnanie, no šancu Kováčika strieľajúceho spomedzi kruhov ešte Kováč zmaril.

V desiatej minúte hostia zvýšili svoj náskok, keď sa z nenápadnej akcie presadil Radulay. Domáca striedačka na to reagovala oddychovým časom.

Po ňom Nitrania zvýšili aktivitu, no Dukla dobre bránila a nepúšťala súpera do výraznejších šancí. Zvýšiť jej náskok mohol vo vlastnom oslabení pri prečíslení dvoch na jedného Dubec, no proti Lacovi neuspel. Kontaktného gólu sa domáci dočkali v úvode druhej časti, keď sa zblízka presadil Čaládi.

Nitrania vycítili šancu na vyrovnanie, no vietor z plachiet im vzal po ďalšom prečíslení Dubec, na ktorého gól reagoval o tri minúty neskôr opäť Čaládi. Do druhej sirény sa už skóre

nemenilo ani po Šimíčekovom teči priamo do Laca. Tretiu tretinu mohol gólom začať aktívny Radulay, no nevyužil zaváhanie domáceho brankára. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v následnej presilovke Sekerášovi, ktorý tvrdou strelou zvýšil náskok domácich.

Na gól trenčianskeho kapitána dokázal odpovedať dôrazný Slovák, no skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

HC K-Cero Nitra - Dukla Trenčín 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 21. E. Čaládi (T. Chrenko, Ďurák), 31. E. Čaládi (Podstavek, T. Chrenko), 51. M. Slovák - 2. Tybor (Valčák, T. Radulay), 10. T. Radulay (Valčák, Sekeráš), 28. Dubec (Tybor, T. Radulay), 43. Sekeráš (Valčák, T. Radulay)

Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: M. Kováčik, M. Slovák (obaja Nitra) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Gašparík, Zvrškovec, 3500 divákov

Zostavy:

Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - Rumpel, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji - H. Ručkay, Dobrý, Baran

Trenčín: Kováč - Gabriš, Fatyka, Trefný, Sekeráš, J. Liška, Hančák, Kvetan, Martin Chovan - Dubec, Šimíček, Filo - Tybor, Valčák, T. Radulay - Paroulek, E. Hartmann ml., Balga - Troliga, P. Kopecký, L. Ružička

Hlasy:

Peter Oremus (tréner Nitry): "Ciele pred zápasom boli úplne iné. Trenčínu sme dnes nahrali na štyri góly. Hráči, ktorí to predviedli, si musia vstúpiť do svedomia. Mnohí hráči dnes podali podpriemerný výkon a zajtra si to vydiskutujeme. Musíme sa dobre pripraviť na ďalší zápas."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Chceli sme nadviazať na víťazný zápas proti Žiline. To sa nám darilo od prvej tretiny, kde sme viedli 2:0,
a keby sme využili aj nájazd, mohlo byť 3:0 pre nás. V druhej časti sa domáci dostali na koňa, no v záverečnej tretine sme to zubami-nechtami udržali.

V samom závere sme sa dostali pod tlak, čoho by sme sa mali vyvarovať. Chlapci hrali dobre, boli sme o krok pred súperom a zabránili
sme Nitranom dostať sa do brejkov. V závere chalani obetavosťou víťazstvo udržali a som rád za tri body z Nitry."