Slovan deklasoval Zvolen na jeho ľade

Kapitán SLovana Vaic v súboji s GálikomKapitán SLovana Vaic v súboji s Gálikom Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo Zvolene začali lepšie hostia, už v 2. min nevyužil Hujsa svoje sólo. V 6. min sa však už po Vaicovej prihrávke Lipiansky zblízka nemýlil. Slovanistom vyšiel rýchly protiútok a prekvapili snaživých domácich. Hostia začali dominovať na ľade a vytvárať si šance.

V 8. min sa nepresadil Hujsa, o pár sekúnd neskôr sa však ten istý hráč preštrikoval pred zvolenskú bránku, ideálne našiel Demela a bolo 0:2. Zvolenčania sa iba málo dostávali do príležitostí a Rybár nemal veľa práce. Gólman Bratislavčanov si musel poradiť iba s Mäkiahovým bekendom a Liščiakovu dorážkou.

Až v druhej tretine domáci zapli na vyššie obrátky a prišli vyložené šance. Prvú z nich nevyužil nikým nekrytý Pikkarainen, potom sa po Turekovej prihrávke zblízka nepresadil Chovan a následne z pravej strany ani Lelkeš. V polovici zápasu po Kopeckého prihrávke spálil tutovku Pavliš, ktorý netrafil prázdnu bránku Slovana. Rozhodca Daniel Konc prvýkrát vylučoval až v 36. min, keď poslal na trestnú lavicu Bohunického, no domáci v presilovke nehrozili. Až po jej skončení išiel sám na Rybára Turek, no prestrelil. Prišiel trest, v 40. min sa zrazili dvaja Zvolenčania pred bránkou, Lipiansky ich obišiel a zavesil puk za bezmocného Laca - 0:3.

Aj v treťom dejstve sa presadili iba hráči hostí. Už po 69 sekundách Tesařík vysunul Hunu, ktorý ušiel domácej obrane a Slovan prekonal Laca štvrtýkrát. O necelé dve minúty zvolenský gólman kapituloval opäť, keď sa Kuľha pred bránkou pohral s obrancami Zvolena a zblízka efektne zvýšil na hrozivých 0:5. Laca vystriedal Škrečko, ktorý si udržal čisté konto, hoci čelil ďalším šanciam hosťujúceho tímu - presadiť sa mohol najmä Kuľha. V tretej tretine sa už aj vylučovalo, na trestnú lavicu putovalo 5 hráčov, no celkovo sa pod Pustým hradom odohralo slušné stretnutie.

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Lipiansky (Vaic, Bohunický), 8. Demel (Hujsa, Kuľha), 40. Lipiansky (Vaic, Richard Huna), 42. Richard Huna (Tesařík, Tulupov), 44. Kuľha (Hujsa, Tulupov)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Stano, Bundil, 2248 divákov

Zvolen: J. Laco (44. Škrečko) - Pikkarainen, Javín, L. Čierny, Juraško, Cebák, Hraško, J. Valach, Tomaška - Mäkiaho, R. Liščák, Pavliš - Gálik, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Michal Chovan, F. Turek, Lelkeš - Marcinek, Otčenáš, V. Baláž

Slovan Bratislava: Rybár - J. Kováčik, Bohunický, Tulupov, Tesařík, Turunen, Štajnoch - Demel, Hujsa, Kuľha - Richard Huna, Lipiansky, Vaic - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Jankovský, O. Rusnák, T. Varga

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Upozorňoval som hráčov na prečíslenia hostí, no nedali si na ne pozor a práve z nich sme inkasovali dva góly. Až v druhej tretine sme sa dostali do tlaku, mali sme niekoľko šancí, no nedokázali sme poslať puk ani do prázdnej bránky. Naopak, inkasovali sme tretí gól a už sme sa nevedeli dostať do potrebného tempa. Prehra ma mrzí, výkon dvoch fínskych posíl objektívne hodnotiť nemôžem, pretože ešte dnes nemali všetky veci vo Zvolene a majú herný výpadok."

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana Bratislava): "Mali sme dobrý nástup do zápasu. Už v 8. min sme viedli 2:0 pričom Hujsa nevyužil sólo. Vytvorili sme si šance, k zápasu pristúpili moji zverenci zodpovedne, dobre sa na súpera pripravili. V druhej tretine nás síce Zvolen dostal pod tlak, vytvoril si šance, ale podržal nás Rybár. O všetkom rozhodol tretí gól Lipianskeho a potom už nebolo o čom."