Dunajská Streda doma zdolala Trnavu

Samuel Koejoe a Gueye Cheikh Amdy v súboji o loptu, 27.9.2009Samuel Koejoe a Gueye Cheikh Amdy v súboji o loptu, 27.9.2009 Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - DAC Dunajská Streda doma dokázala zdolať Spartak Trnava 2:1

DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 28. N´Kendo, 69. Adiaba - 78. Gueye, ŽK: 83. Boya, 90. Koejoe - 27. Schmidt, 70. Jakubička, rozhodovali: Smolák - Laskovský, E. Weiss, 4749 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Majus, Adiaba, Kazlauskas - Nikolič, Boya, Halimi, Hassan (75. Speranza) - N´Kendo (90. Bognár), Koejoe
Trnava: Rybánsky - Jakubička, Gueye, Tiago Bernardini, Schmidt (68. Kotula) - P. Ďuriš, Kopúnek, Procházka (80. Kožuch), Neto, Hruška (46. Kone Koro) - Ľ. Bernáth.

Vo výbornej atmosfére začali útočnejšie hostia. Už v 3. min zlyhal domácej obrane ofsajdový systém a Brazílčan Neto našiel oblúčikom pred šestnástkou osamoteného Bernátha. Ten sa však tragikomicky zľakol tutovky, sám pred Novotom si spracoval loptu, no potom nepochopiteľne spadol. V 6. min po rohovom kope Boyu vyrazil hosťujúci gólman strelu Hassana. Na druhej strane sa zaskvel podobným spôsobom Novota, keď zlikvidoval jedovatý Procházkov pokus spoza šestnástky. V 28. min po priamom kope Hassana namieril presne hlavou N´Kendo a Rybánsky sa načahoval márne - 1:0. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu najprv Bernardiniho pokus Novota vyrazil pred seba, Bernáthovu dorážku však Koejoe zachránil na bránkovej čiare namiesto brankára.

Druhý polčas by sa dal charakterizovať ako festival zahodených tutoviek. V snahe vyrovnať hostia otvorili hru, čím umožnili domácim hrať na rýchle brejky. Tri-štyri vyložené šance si vypracovali aj Trnavčania, pozoruhodný výkon však podal brankár Novota, ktorý vyhral všetky minisúboje s Bernáthom. Na opačnej strane neuspeli Koejoe, Hassan a ani Kendo´o. V 69. min zahrával rohový kop Hassan a Adiaba nekompromisnou hlavičkou pod brvno zvýšil na 2:1. O desať minút ho napodobnil, rovnako po rohu, Gueye, ktorý znížil na 1:2. V hektickom závere najprv opäť vychytal Novota Bernátha, keď sa trnavský útočník rútil sám na domáceho brankára. Vzápätí mohol prikrášliť zaslúžené víťazstvo domácich N´Kendo, ale po prihrávke Nikoliča neuspel. Vo výbornej atmosfére sa hral obojstranne útočný futbal, ktorý sa prítomným divákom musel páčiť.

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Bol to dramatický a zaujímavý zápas. Dnes nikto nemusel ľutovať, že zaplatil za vstupenku a prišiel na štadión. Mali sme šťastie, že sa nám podarilo streliť prvý gól, čo bolo veľmi dôležité. Po zmene strán hral súper vabank, žiaľ, my sme nevyužili tri-štyri vyložené šance. Tým sme sami zdramatizovali zápas. Musíme sa chlapcom poďakovať, že sa im podarilo zdolať výborného súpera."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "Naozaj to bol veľmi kvalitný duel. Tušil som, že prvý gól bude rozhodujúci, preto sme začali ofenzívne. Žiaľ, Bernáth z prvej tutovky neskóroval. Súper nás dvakrát oklamal po štandardných situáciách. Mali sme asi toľko šancí ako domáci, no keďže Dunajská Streda dala dva góly a my len jeden, nemohli sme uspieť."