VIDEO Real vyhral 3:0, Ronaldo dal dva góly

Xabi Alonso z Realu MadridXabi Alonso z Realu Madrid Zdroj: SITA

MADRID - Real Madrid zlomil Olympique Marseille až v druhom polčase. Ústrednou postavou bol Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorý skóre otvoril v 58. minúte.

O ďalšie dve minúty ho v 16-ke zložil Souleymane Diawara, ktorý po druhej žltej musel opustiť ihrisko a Kaka sa z penalty nepomýlil. O pár minút opäť gólovo udrel Cristiano Ronaldo, ktorý sa presadil po peknej brejkovej akcii Karima Benzemu s Kaka, Real triumfoval 3:0. O šok večera sa postaral FC Zürich na San Sire, ktorý zahanbil sedemnásobného európskeho šampióna AC Miláno výhrou 1:0.

V dueli skupiny B viedol Wolfsburg prekvapujúco na Old Trafford 1:0 gólom Edina Džeka z 56. minúty, no už o tri minúty Ryan Giggs z priameho kopu aj za prispenia múru vyrovnal. O výhre zverencov trénera Alexa Fergusona rozhodol peknou strelou z oblúka pokutového územia v 78. minúte Michael Carrick. "Červení diabli" si držia v LM domácu neporaziteľnosť už 22 zápasov od februára 2005. Slovenský obranca Peter Pekarík z VfL zápas presedel na lavičke náhradníkov.

V šlágri stredajšieho programu sa v Mníchove medzi Bayernom a Juventusom v B-skupine zrodila bezgólová remíza. V zaujímavom stretnutí plnom príležitostí na oboch stranách nepremenil v prvom polčase dobrú šancu Franck Ribéry, a keď strelecká mizéria pokračovala aj v druhom dejstve, body sa v Bavorsku delili. V Bordeaux domáci Girondins zvíťazil nad izraelským nováčikom Maccabi Haifa tesne 1:0.

Londýnska Chelsea v H-skupine zvíťazila na ihrisku nováčika APOEL Nikózia 1:0, o druhej výhre "The Blues" v skupine rozhodol už v 18. minúte Francúz Nicolas Anelka. Mário Breška nastúpil za domácich v 80. minúte. Porto doma zdolalo v kríze sa zmietajúce Atletico Madrid 2:0 gólmi Falcaa a Ronalda v záverečnej štvrťhodine a poskočilo na druhú priečku.