Ružomberku zariadil body v nadstavenom čase Pyščur

Ružomberok mal dnes viac šťastiaRužomberok mal dnes viac šťastia Zdroj: SITA

DUBNICA - V prvom polčase sa výsledok menil v priebehu dvoch minút. Od začiatku hostia ťažili z nepresností domácich. Do útokov na Ďurčovu bránku sa zapájali všetci hráči Ružomberka. Po sérii rohov sa v skrumáži zorientoval Pyščur a bolo 0:1. Zo strany Považanov prišla odpoveď už o dve minúty, keď Kiška podstrelil ružomberského brankára Okoličániho - 1:1

Hra aj skóre boli vyrovnané, začínalo sa od začiatku a obaja súperi sa usilovali vytvoriť si prevahu. V 13. min sa snažil Ďurča prekonať Řezníček, potom zadáci Liptákov nedovolili presne zakončiť Šulekovi. Dubničanom robil starosti dôraz hostí, čo prinieslo v 27. min možnosť skórovať Lačnému. V 31. min zaváhal pri zakončovaní domáci Tomáš Zápotoka a zmaril dobrú akciu. Dubničania nedotiahli do konca viacero príležitostí, boli netrpezliví v zakončení. V 37. min prenikajúceho Řezníčka zastavil Držík v dobrej šanci, kapitán ukázal svoju dôležitosť pre mužstvo. V 40. min zle odkopol loptu Ján Maslo, pohotovo vypálil Šulek, Okoličány však vyrazil loptu na roh. Domáci kopali aj ďalší a Nosek bol blízko ku skórovaniu.

Brankár hostí bol aj v druhom dejstve mužom na správnom mieste. V 86. min zlikvidoval rozhodujúcu šancu domácich. V akcii bol Erik Ľupták a zakončoval Filo. Predtým mohol vedenie strhnúť na stranu Ružomberčanov Lačný, no neuspel zoči-voči Ďurčovi. Domáci gólman sa blysol výborným zákrokom aj 82. min tiež po strele Lačného. V rovnakej minúte prišla Dubnica o vylúčeného Jánošíka, ktorého najprv hlavný arbiter napomenul žltou kartou, no po porade so svojím asistentom zmenil verdikt a poslal domáceho obrancu predčasne pod sprchy. Minútu pred koncom riadneho hracieho času sa snažil zastaviť Lačného Lukáš Zápotoka. Dovtedy dobre hrajúci stredopoliar Dubnice rovnako dostal červenú kartu a Pyščur z pokutového kopu rozhodol o tom, že hostia si z Dubnice odviezli tri body.

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 1:2 (1:1)
Góly: 12. Kiška - 10. a 90. (druhý z pok. kopu) Pyščur, ŽK: 69. Masarik, 69. T. Zápotoka - 22. Lačný, ČK: 82. Jánošík, 89. L. Zápotoka (obaja Dubnica) za fauly, rozhodovali: Fajčík - Slyško, Kubica, 1340 divákov

Dubnica: Ďurčo - Masarik, Jánošík, Nosek, Duga - Držík, L. Zápotoka - J. Vavrík, Šulek, Kiška (63. E. Ľupták) - T. Zápotoka (80. M. Filo ml.)

Ružomberok: Okoličáni - P. Maslo, J. Maslo, Siva, Lomidze - Peter Majerník - Lačný, A. Sloboda (71. Bielák), Řezníček (78. Kukoľ), Ďubek - Pyščur

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Stretnutie bolo dlho na vážkach. Súper mal možno viac šancí, ale tie rozhodujúce v zápase sme nepremenili my. V druhej polovici sa odvíjal zaujímavý boj o výsledok. Záverečná desaťminútovka nás sklamala. Najskôr rozhodca v 82. min zmenil žltú kartu pre Jánošíka na červenú a potom fauloval Zápotoka, z čoho súper vyťažil pokutový kop a rozhodol o osude stretnutia."

František Straka (tréner Ružomberka): "Tri body sú pre nás veľmi dôležité. Začali sme dobre, darili sa nám kombinácie a strelili sme gól. Potom sme však súperovi sami prihrali na vyrovnanie. Hra sa v druhom dejstve vyrovnala. V zápase nebola núdza o gólové príležitosti, no hráči ich nevyužili. Zlomová situácia sa udiala v 86. min, keď za stavu 1:1 Okoličáni chytil Filovi tutovku."