Košice sa prebudili, pripravili debakel Martinu

Autor hetriku Richard Jenčík sa teší z góluAutor hetriku Richard Jenčík sa teší z gólu Zdroj: SITA

MARTIN - Martinčania v zápase s úradujúcim majstrom sklamali na celej čiare. Tréner Dušan Gregor síce poprehadzoval útoky a v zostave nezostal kameň na kameni, ale zmena k ničomu neviedla. Domáci pôsobili na ľade v prvej desaťminútovke neisto a iniciatívu prevzali na svoje hokejky Košičania, ktorí sa tiež potrebovali chytiť.

V 7. min k tomu urobil prvý gólový krok Jenčík: brankár Križan ešte vyrazil Šimurdovu strelu, ale na dorážku už nestačil reagovať. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané, ale Dorničov puk ako z podnosu netrafil Uram do prázdnej Lašákovej bránky. Trest na seba nenechal dlho čakať. V 13. min prekĺzla Jenčíkom nahodená strela z rohu klziska medzi žŕdku a Križanov betón. Martinčania sa nevzdávali, zatlačili "oceliarov" pred Lašáka. V 16. min zvonila po strele Appela ľavá Lašákova žŕdka. Keď vyriešil košický gólman na konci prvej tretiny aj niekoľko skrumáži pred svojou bránkou, ustrážili si hostia 2-gólové vedenie.

Na začiatku druhej tretiny potrestal chybu martinskej obrany P. Mikúš. Križan potom odkorčuľoval na striedačku a nahradil ho Dzubina. Martinská "artiléria" zlyhávala najmä v presilovkách. V 25. min nepremenili domáci dokonca ani 120 sekúnd trvajúcu výhodu o dvoch hráčov. V polovici zápasu sa však predsa len dočkali: dobre chytajúceho Lašáka vyšachovali Markovič s Ďatelinkom - 1:3. V 36 min. opäť zaúradoval štvrtý košický útok a s chuťou hrajúci Jenčík poslal hetrikom svoj tím znovu do trojgólového vedenia.

Aj začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie východniarom. V 43. min Polák zastavil unikajúceho Faitha nedovoleným zákrokom a ten rutinérsky premenil trestné strieľanie. S prehľadom hrajúci "Čadovci" potom knokautovali domácich v 50. min, keď pridali dva góly v rozpätí 45 sekúnd. Bodku za zápasom obstaral domáci Škumát.

MHC Martin - HC Košice 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Góly: 33. I. Ďatelinka (Markovič, Themár), 59. Škumát (M. Beran, Trokan) - 7. R. Jenčík (Šimurda, Kledrowetz), 13. R. Jenčík (Šimurda, P. Mikuš), 22. P. Mikuš (Juraj Sýkora, Šachl), 36. R. Jenčík (Mertel, Šimurda), 43. Juraj Faith (tr. strieľanie), 50. Húževka (S. Gron, Juraj Sýkora), 51. Šimurda (Mertel)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Horínek, Tvrdoň, 3300 divákov

Martin: Križan (22. Dzubina) - Polák, Drgoň, Pozník, Klepáč, Šimka, I. Ďatelinka - Uram, L. Říha, Trokan - Appel, Jabrocký, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, M. Beran, Hančiak

Košice: Lašák (8. - 10. min Halász) - J. Tabaček, M. Gajdoš, Kledrowetz, Grman, P. Mikuš, Deyl - Rudolf Huna, Juraj Faith, P. Bartoš - Húževka, S. Gron, Höglund - Dravecký, Šachl, Juraj Sýkora - R. Jenčík, Mertel, Šimurda

Dušan Gregor (tréner Martina): "Veľmi ťažko sa mi tento zápas hodnotí. Dobre sme začali, ale súper potrestal naše chyby a išiel do dvojgólového náskoku. Škoda, že sme nestrelili v prvej tretine z množstva šancí kontaktný gól. V čase, keď sme začali dvíhať hlavy, Košice pridali štvrtý gól. Konečný výsledok je pre nás krutý. Nie som spokojný s prístupom niektorých hráčov. Musíme sa o tom porozprávať.“

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Dať v Martine sedem gólov je príjemné. Zvládli sme začiatky tretín i oslabenia, v ktorých sme hrali dobre. Podržal nás aj brankár Lašák. Som rád, že sa dostávame do hernej pohody.“