VIDEO Veľkolepá šou! Juraj Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL

Juraj Slafkovský oslavuje jeden zo svojich troch gólov v sieti PhiladelphieJuraj Slafkovský oslavuje jeden zo svojich troch gólov v sieti Philadelphie Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj premiérový hetrik v zámorskej NHL.

V noci na stredu ním pomohol Montrealu Canadiens k vysokému triumfu nad Philadelphiou Flyers 9:3. Dvadsaťročný krídelník potvrdil skvelú formu v závere sezóny, keď v uplynulých 15 dueloch nazbieral 17 bodov.

Najvyššie draftovaný Slovák v histórii otvoril skóre duelu už po 65 sekundách, keď korčuľou tečoval strelu Mikea Mathesona. V 29. minúte zvýšil na 2:0, pri pravej žŕdke ho našiel úplne osamoteného kapitán Nick Suzuki, a premiérový hetrik v kariére v NHL dokonal o tri minúty neskôr, keď upravil na 4:0 pre domácich. Dlhou prihrávkou z vlastného obranného pásma ho vysunul David Savard a Slafkovský nezaváhal zoči-voči brankárovi Samuelovi Erssonovi.

Bol to už jeho 19. gól v prebiehajúcej sezóne, v ktorej odohral 78 zápasov a dokopy nazbieral 48 bodov. Proti Flyers odohral 14:58 minúty, počas ktorých šesťkrát vystrelil na bránku súpera, rozdal tri bodyčeky a pripísal si jeden plusový bod.

Spoluhráči z prvého útoku Galéria fotiek (8) Spoluhráči z prvého útoku Nick Suzuki a Cole Caufield oslavujú hetrik s Jurajom Slafkovským Zdroj: X/Canadiens Montreal

Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia a dostalo sa mu mohutného potlesku postojačky. Montreal vyhral po troch zápasoch, Philadelphia prehrala už vo ôsmom stretnutí v sérii a opäť si znížila šancu na postup do play-off.

Trojbodový večer majú za sebou aj Brendan Gallagher 2+1 a Jordan Harris (0+3). Sam Montembeault zaznamenal 33 zákrokov. Až štrnásť hráčov Montrealu sa zapísalo do kanadského bodovania.

Christian Dvorak nastúpil vo svojom prvom zápase od 30. decembra a strelil dva góly. "Chlapci hrali dobre, takže to veľmi pomohlo. Bolo to dobré tímové víťazstvo a ja som sa necítil zle," uviedol dvadsaťsedemročný americký útočník, ktorý absentoval niekoľko mesiacov pre roztrhnutý hrudný sval.