Slovan naďalej valcuje, sedmičku si odniesla Spišská

Branislav Lemešani a Miroslav Lažo v súboji o pukBranislav Lemešani a Miroslav Lažo v súboji o puk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Domáci Slovan začal prvý zápas druhej štvrtiny základnej časti proti Spišiakom aktívnejšie a vypracoval si niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Muška belasých však bola nepresná a vo viacerých prípadoch úspešne zakročil brankár hostí Polc.

Skóre duelu otvoril v 16. min Kuľha. O niekoľko sekúnd fauloval Smotrila a v následnej presilovke Slovan dosiahol dva góly, ani jeden z nich však napokon neplatil. Hlavný rozhodca najprv po porade s videorozhocom neuznal presný zásah Demela pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku a o niekoľko sekúnd neskôr Slovan dosiahol gól až po úmyselnom posunutí bránky gólmanom Polcom.

Hneď v úvode druhého dejstva Slovan počas presilovky zatlačil súpera a Demel v 23. min strelou zblízka upravil na rozdiel dvoch gólov. Už na 3:0 zvýšil v 31. min Vaic, keď spoza bránky našiel medzeru medzi betónom Polca a jeho ľavou žŕdkou. Spišiaci nevedeli nájsť recept na výbornú obranu domáceho mužstva a Konráda ohrozovali iba sporadicky a nie

V 43. min unikol domáci útočník Vaic a aj keď sa ho jeden z hosťujúcich obrancov snažil odstaviť od puku, skúsený krídelník poslal pomedzi Polcove betóny do bránky - 4:0. O minútu neskôr sa po krídle predral D. Skokan, jeho prihrávka našla V. Nemca, ale brankár nováčika vytiahol vynikajúci zákrok. Od tohto momentu sa duel iba dohrával, už aj tak nízke tempo hry ešte viac opadlo.

Ďalší gól domácich pridal v 53. min v presilovke svojím druhý gólom v zápase Kuľha a o minútu neskôr počas ďalšej presilovky pridal rovnako svoj druhý presný zásah v stretnutí aj Demel - 6:0. V 56. min došlo k zaujímavej situácii, keď čiarový rozhodca Bundil inkasoval od Skokana tvrdý úder, po ktorom ho museli na striedačke ošetriť a približne minútu sa hralo iba s jedným čiarovým rozhodcom. Na konečných 7:0 stanovil v 57. min Demel, ktorý tak zaznamenal hetrik.

Slovan Bratislava - HK Spišská Nová Ves 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Góly: 16. Kuľha (Turunen), 23. Demel (J. Kováčik), 31. Vaic (Bohunický, Lipiansky), 43. Vaic (A. Nedorost, Lažo), 53. Kuľha (Richard Huna, Demel), 54. Demel (J. Kováčik, Štajnoch), 57. Demel (Kuľha, Hujsa)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: 53. Čintala (Sp. Nová Ves) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Bundil, 2890 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - D. Skokan, O. Rusnák, V. Nemec

Spišská Nová Ves: Polc - Michal Školiak, Borovský, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík, Horský, Smerčiak - Holečko, Slavomír Pavličko, Smotrila - Leskovjanský, Lukáš Jurík, Macejka - Vartovník, Prokop, Farkašovský - Lemešani, Heizer, Hübler

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): "Výborným pohybom sme si vynútili chyby súpera. Takto by to z našej strany malo na ľade vyzerať. Sme veľmi radi, že sme vysoko vyhrali. Bolo vidieť, že v záverečnej tretine mali naši hráči z hokeja radosť."

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): "Sme smutní, že sme dostali takú latu. Hrali sme s veľkým rešpektom. Dnes sme vypili kalich horkosti až do dna. Slovan trestal naše chyby. Nehrali sme to, čo v predchádzajúcich zápasoch. Asi preto, že nám to Slovan nedovolil. Sklamali sme na celej čiare."